Centrum handlowe Wars Sawa Junior sprzedane za ponad 300 mln euro

Znany wcześniej jako Domy Towarowe Centrum pasaż handlowy został już oficjalnie przejęty przez nowego inwestora - firmę Atrium.

Spółka Atrium European Real Estate Limited sfinalizowała przejęcie centrum handlowego Wars Sawa Junior, położonego przy ulicy Marszałkowskiej w Warszawie, w pobliżu Pałacu Kultury. Wartość transakcji wyniosła 301,5 mln euro. O przejęciu firma informowała już w sierpniu tego roku. Atrium kupiła obiekt od firmy PFCEE, która jest funduszem zarządzanym przez CBRE Global Investors

- Wars, Sawa, Junior jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej renomowanych centrów handlowych w Polsce, odwiedzanym przez ponad 60 mln osób rocznie i jako takie jest wspaniałym dodatkiem do naszego portfolio - mówi Liad Barzilai, dyrektor generalny Grupy Atrium, cytowany w komunikacie.

Atrium ma w Warszawie jeszcze trzy inne centra handlowe - niedawno rozbudowane Atrium Promenada, Targówek i Reduta. W Polsce spółka jest jeszcze właścicielem centrów m.in. w Lublinie (Felicity), Białymstoku (Biała), Bydgoszczy (Focus), Szczecinie (Molo) i Wrocławiu (Galeria Dominikańska).W poprzednim komunikacie Grupa Atrium sugerowała, że centrum Wars Sawa Junior może zostać przebudowane. Domy Towarowe Wars Sawa Junior zostały wybudowane pod koniec lat 60. ubiegłego wieku. W momencie otwarcia były największym takim obiektem handlowy w Polsce. W czasie PRL mieszkańcy Warszawy mogli w nich kupować towary od AGD po odzież, mieścił się w nich na przykład kultowy Hoffland. Dziś znajdują się tu sklepy takich marek, jak H&M, TK Maxx, C&A, LPP i Zara.

Więcej o: