Solidarność chce wolnego 12 listopada dla handlu. Bujara: Marszałek obiecał poprawkę

- Marszałek obiecał nam, że Senat zajmie się sprawą i wprowadzi poprawkę - mówi Alfred Bujara z NSZZ Solidarność. Związek domaga się, by pracownicy handlu również mieli dzień wolny od pracy 12 listopada.

Wolny dzień dla handlu?

Senat zajmie się dziś ustawą o wolnym dniu od pracy 12 listopada z okazji 100-lecia niepodległości. Projekt zakłada, że do pracy tego dnia będą musieli iść pracownicy handlu. To samo będzie dotyczyło wszystkich pracowników szpitali i ambulatoryjnej opieki zdrowotnej. Dziś, najpierw odbędzie się debata nad ustawą, a później głosowanie.

 Marszałek Stanisław Karczewski obiecał nam, że Senat na nowo zajmie się tą ustawą i wprowadzi poprawkę tak, aby pracownicy handlu 12 listopada również mieli dzień wolny

- mówi Next.gazeta.pl przewodniczący Sekretariatu Krajowego Handlu, Banków i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”

Alfred Bujara z NSZZ 'Solidarność'Alfred Bujara z NSZZ 'Solidarność' GRZEGORZ CELEJEWSKI

 NSZZ Solidarność uważa, że artykuł 3. z poprawki ustawy powinien zostać wykreślony. Pracownicy handlu nie zasłużyli sobie na to, żeby traktować ich gorzej

- dodaje Alfred Bujara.

Projekt ustawy o wolnym 12 listopadaProjekt ustawy o wolnym 12 listopada Sejm.gov.pl

Czytaj więcej: Skutki wolnego 12 listopada. W wielu firmach i instytucjach powstanie chaos

Duda zapowiada zmiany

Piotr Duda szef związku zapowiedział wczoraj w wywiadzie dla "Wiadomości" możliwość poważnej poprawki do ustawy o dniu wolnym 12 listopada. 

Każdy chce świętować. Pracownicy handlu też są ludźmi. Mam taką informację, że Senat to zmieni 

- stwierdził.

Z kolei, jak podaje RMF FM senatorowie jednak nie wprowadzą dziś do ustawy żadnych zmian. Według radia, senatorowie PiS rozkładają ręce i przyznają, że "ustawa wywoła perturbacje, ale "zostaliśmy postawieni pod ścianą - nie mamy czasu".

Więcej o: