12 listopada kolejarze nie będą mieli wolnego. Pociągi pojadą, jak w dzień powszedni

12 listopada nie będzie dniem wolnym od pracy dla wszystkich. Koleje będą jeździć, jak w normalny dzień, ale bilety weekendowe będą miały dłuższą ważność.

Ustawa ustanawiająca 12 listopada dniem wolnym od pracy z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę została podpisana przez prezydenta. Jednak nie wszyscy będą mieli z tej okazji wolne. Kolejowe spółki 12 listopada nie będą zmieniać rozkładów jazdy i pociągi będą kursowały, jak w dzień roboczy. Tak przynajmniej wynika z komunikatów już wydanych przez większość z nich. 

Co ciekawe, PKP Intercity poinformowało, że oferty biletów weekendowych będą przedłużone właśnie na najbliższy poniedziałek, a pociągi będą kursowały zgodnie z rozkładem.  

Podobną decyzję podjęły Przewozy Regionalne, przewożące pasażerów pod marką Polregio i Łódzka Kolej Aglomeracyjna. 

Również, jak w dzień roboczy będą na pewno kursować pociągi Kolei Mazowieckich, Kolei Dolnośląskich i Kolei Śląskich, Kolei Wielkopolskich, trójmiejskiej SKM i warszawskiej SKM również. Również Koleje Małopolskie będą funkcjonować zgodnie z roboczym rozkładem jazdy. 

Także we wszystkich przypadkach wydłużone zostaje działanie ofert weekendowych. Dzięki temu klienci za te same pieniądze dostaną dodatkowy dzień na podróże. PKP Intercity w komunikacie prasowym poinformowało, że w razie potrzeby jest gotowe do dostawiania wagonów, gdyby długi weekend z okazji stulecia odzyskania niepodległości sprawił, że Polacy zechcą pojeździć po Polsce. 

Warto pamiętać, że zgodnie z przepisami, informacja o zmienionym rozkładzie jazdy musi się pojawić na stacjach co najmniej 10 dni przed jego wejściem w życie, a w internecie musi być opublikowana co najmniej 21 dni przed.

Art. 30e.112) 1. Zarządca podaje do publicznej wiadomości rozkład jazdy pociągów pasażerskich w formie ogłoszenia na swojej stronie internetowej nie później niż w terminie 21 dni przed dniem jego wejścia w życie.2. Zarządca nie później niż w terminie 21 dni przed dniem wejścia w życie rozkładu jazdy pociągów pasażerskich przekazuje go w postaci elektronicznej właściwym operatorom stacji pasażerskich.3. Operator stacji pasażerskiej podaje do publicznej wiadomości w formie ogłoszeń w miejscu powszechnie dostępnym w budynku dworca kolejowego oraz na peronach lub przy drogach dojścia do peronów rozkład jazdy pociągów pasażerskich zatrzymujących się na tej stacji obowiązujący do kolejnej planowanej jego zmiany, nie później niż w terminie 10 dni przed dniem jego wejścia w życie.4. Przepisy ust. 1–3 stosuje się odpowiednio do zmian rozkładu jazdy pociągów pasażerskich.5. Przepisów ust. 1–4 nie stosuje się do rozkładu jazdy pociągu pasażerskiego, dla którego aplikant we wniosku o przydzielenie trasy pociągu określił, że rozkład jazdy pociągu nie jest podawany do publicznej wiadomości.

- czytamy w ustawie o transporcie kolejowym. 

Czytaj też: Sklepy, sądy, przychodnie, przelewy bankowe - co i jak będzie działać 12 listopada?

12 listopada zamknięte mają być sklepy. Służba zdrowia będzie pracować, jak w dni wolne, ale zaplanowane operacje mają się odbyć. Wolne będą miały sądy, co sprawi, że tysiące rozpraw i posiedzeń będzie przełożonych na inny termin. 

Więcej o:
Komentarze (15)
12 listopada kolejarze nie będą mieli wolnego. Pociągi pojadą, jak w dzień powszedni
Zaloguj się
 • coelka

  Oceniono 4 razy 4

  przeciez całe barachło zwiezione autobusami i pociagami masowo do warszawy , obawiam sie ,ze tez do Wrocławia musi na spokojnie odjechac do domu, przeciez jak sie ich masowo nazwozi
  róznymi pociagami i autokarami organizujac różne akcje plakatowo propagandowe to trzeba dac później dzień wolny zeby mogli wrócic na spokojnie do domu po zamanifestowaniu patriotyzmu i poparcia dla pis , hehe , po to zrobili ten dzień wolny zeby ich ludzie mogli sie spokojnie do do, domów rozjechac i nie mieli problemu, jakby nie było wolnego na drugi dzień to nawet jak autokar przywiezie i odwiezie to kto by jechał powiedzmy 400 km do wawy na marsz a tak przyjada , plakaty wisza

 • ssaassaa

  Oceniono 5 razy 3

  Nawet nie chce mi się myśleć ile jeszcze grup nasz miłościwie panujący nadprezes "ułatwił" życie tym wolnym

 • sosna_pospolita

  Oceniono 1 raz 1

  a czerska pracuje ?

 • plastikpiokio

  Oceniono 1 raz 1

  a konduktorzy co z konduktorami ???? no i czy toromistrze mają być ubrani na galowo czy na roboczo ????---władze podrzuciły nam KACZE JAJO i teraz myslą jak je spożytkować -bo na glupka to już wyszli. ciekawe tylko co dalej.

 • borsuk07

  Oceniono 1 raz 1

  dziwię się tylko że sądy będą miały wolne / zaplanowane rozprawy / a nie jak służba zdrowia z powodu zaplanowanych operacji i np. rehabilitacji nie będą mieć wolnego 12.11.2018

 • borsuk07

  Oceniono 1 raz 1

  a kiedy to w święta mieli wolne. to służba tak samo jak wodociągi, elektrownie czy gazownie.

 • vendettav

  0

  "Służba zdrowia będzie pracować, jak w dni wolne, ale zaplanowane operacje mają się odbyć."
  Czyli nie pracuje jak w dni wolne. Przyjmują też poradnie specjalistyczne, szpitale pracują jak w dzień powszedni. Wolne mają POZ, czyli SOR-y będą zawalone, ale dla oddziałów lepiej, bo nie będzie niepotrzebnych skierowań z POZ.

 • jarek_na_smietniku

  Oceniono 4 razy 0

  No nie piertolcie... A pracownicy elektrowni będą mieć wolne, czy mam kupić świeczki?

  No i oczywiście... czy niedziela będzie handlowa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX