Kolejny dobry miesiąc Lotniska Chopina. 1,6 mln pasażerów w październiku

Stołeczne lotnisko miało kolejny znakomity miesiąc. 1,6 mln pasażerów w październiku i już łącznie 15,2 mln w 2018 r. Błyskawicznie rośnie udział lotów przesiadkowych.

1,6 mln pasażerów zostało obsłużonych na Lotnisku Chopina w październiku 2018 roku. To 9,1 proc. więcej niż w październiku 2017, gdy z usług stołecznego lotniska skorzystało 1,4 mln osób. To najlepszy październik w historii Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina. Znakomite wyniki to obecnie stała tendencja. W dodatku wspierana rosnącą szybko liczną pasażerów międzynarodowych. 

Lotnisko Chopina powoli buduje swoje znaczenie jako lotniska przesiadkowego

W ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy 2018 roku bardzo szybko rósł zwłaszcza międzynarodowy ruch pasażerski. Liczba pasażerów na trasach międzynarodowych wyniosła 13,8 mln, czyli o 13,8 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2017 roku. Do 30 procent zwiększył się też udział pasażerów tranzytowych w ogólnej liczbie pasażerów. W 2017 roku pasażerowie tranzytowi mieli 24 procentowy udział w ruchu pasażerskim na warszawskim lotnisku.

To oznacza, że Lotnisko Chopina powoli buduje swoją pozycję portu przesiadkowego. Pomagają w tym na pewno takie zmiany, jak te wprowadzone przez Qatar Airways na trasie między Warszawą a Dohą - A320 zostały na tej trasie zastąpione przez Dreamlinery (które są większe), a do tego przewoźnik zwiększył do 16 liczbę tygodniowych lotów.  

Czytaj też: EasyJet znów lata z Lotniska Chopina. Ma ambitne plany dla lotów z Warszawy

Wolniej rośnie za to liczba pasażerów w ruchu krajowym - było ich już od początku roku blisko 1,5 mln. 

Łącznie w 2018 roku przez warszawskie Okęcie przewinęło się już 15,2 mln podróżnych, co oznacza, że mniej więcej w okolicach Święta Niepodległości Lotnisko Chopina będzie miało w 2018 roku tyle pasażerów, ile przez cały ubiegły rok, kiedy to miało 15,8 mln pasażerów. 

Lotnisko Chopina to największy port lotniczy w Polsce. W sezonie zima 2018/2019 obsługiwać będzie 114 połączeń regularnych i 40 czarterowych. 

Więcej o: