Bild: Niemiecka armia ma być powiększona o 20 tys. żołnierzy. Nowe centra dla poborowych

Niemiecki rząd zamierza zwiększyć nabór do Bundeswery. Niemiecka armia do 2025 roku będzie powiększona do 203 tys. żołnierzy - takie informacje podaje niedzielny "Bild Am Sonntag".

W poniedziałek odpowiednie dokumenty mają zostać podpisane w federalnym ministerstwie obrony. Resort potwierdza plany powiększenia armii, uzasadniając to nowymi zadaniami w ramach struktur NATO, koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa cybernetycznego oraz przygotowaniem do nowych projektów europejskich.

Obecnie w Bundeswerze służy 183 tys. żołnierzy i pracowników technicznych. Stan ma zostać w ciągu siedmiu lat zwiększony o 20 tys. osób. Generał Markus Laubenthal z departamentu zarządzania siłami zbrojnymi przyznał, że Bundeswera aby wykonywać swoje zadania musi zostać powiększona.

Na terenie kraju MON zamierza otworzyć centra informacyjne dla chętnych do służby w Bundeswerze. W miniony piątek otwarto takie centrum w Berlinie i Monachium. Za kilka dni powstanie w Hanowerze i Moguncji.

Zasadniczą służbę wojskową zniesiono w Niemczech w 2011 roku. Plany zreformowania armii się nie powiodły. Bundeswera jest krytykowana ze względu na braki kadrowe i sprzętowe.

Więcej o: