CBA przeszukuje mieszkania byłych urzędników Komisji Nadzoru Finansowego

CBA przeszukuje mieszkania zatrzymanych byłych urzędników Komisji Nadzoru Finansowego - poinformował rzecznik CBA Temistokles Brodowski. Śledztwo dotyczy nadzoru nad SKOK Wołomin w latach 2012-2014 r. 
Zobacz wideo

Na polecenie prokuratury regionalnej w Szczecinie zatrzymano byłego przewodniczącego KNF Andrzeja J. oraz 6 innych wysokich urzędników tej instytucji.

Same zatrzymania miały miejsca w Warszawie i miejscowościach podwarszawskich - powiedział rzecznik CBA i dodał, że po zakończeniu czynności, wszyscy zatrzymani zostaną przekonwojowani do prokuratury regionalnej w Szczecinie, gdzie usłyszą zarzuty. 

Jak powiedziała rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik, prokurator przedstawi Andrzejowi J. i sześciu podległym mu pracownikom zarzuty popełnienia przestępstwa o charakterze urzędniczym. 

Andrzej J. został zatrzymany w sprawie niedopełnienia obowiązków przez pracowników Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego w latach 2013-2014. Niedopełnienia miały na celu osiągnięcie korzyści majątkowej w wielkich rozmiarach na szkodę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i depozytariuszy.

Więcej o: