Choinka naprawdę "na bogato". Takie drzewko przygotowali sobie bankierzy. Budulcem: dolary i euro

Choinkę można ubierać różnorako, ale czy można odejść od żywego bądź też sztucznego drzewka? Pracownicy udowodnili, że jak najbardziej, a "budulcem" stały się paczuszki z banknotami wartymi 168 milionów rubli.
Zobacz wideo

Przygotowania do świąt w Rosji niewiele różnią się od tych w Polsce, już dawno temu przyjął się tam też zwyczaj dekorowania choinek bombkami, łańcuchami czy ciastkami. O krok dalej w dekorowaniu świątecznego drzewka poszli jednak pracownicy banku w Jekatenyburgu, którym przyświecało najwidoczniej hasło "na bogato".

Choinka w placówce banku została bowiem wykonana z... zapakowanych banknotów: euro i dolarów. Razem, wartość papierowej gotówki oceniono na 168 milionów rubli. Na choinkę składa się 1,2 miliona dolarów i 1,1 miliona euro w gotówce.

Czytaj więcej: Paraliż lotniska Gatwick. Policja zatrzymała dwóch podejrzanych o sterowanie dronami

W rozmowie z EU1.RU (lokalne media) pracownicy banku potwierdzili, że pieniądze jak najbardziej były prawdziwe, aczkolwiek nietypową choinkę wystawiono w części dostępnej tylko dla personelu. Drzewko natomiast miało "przeżyć" zaledwie kilkanaście minut - zaraz po sesji zdjęciowej jego elementy, jak zapewniali pracownicy, zostały odłożone do sejfu.

Więcej o: