Ojciec Tadeusz Rydzyk i właściciel Żabki będą robić wspólne interesy. Jest list intencyjny

Uczelnia o. Tadeusza Rydzyka i właściciel Żabki podpisali umowę o partnerstwie. Współpraca będzie dotyczyć m.in. edukacji, a dokładnie realizacji wspólnych działań na rzecz podniesienia jakości kształcenia.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, uczelnia o. Tadeusza Rydzyka i CVC Capital Partners, fundusz do którego należy m.in. sieć sklepów Żabka, podpisali list intencyjny o współpracy. Do zawarcia umowy doszło w trakcie konferencji "Wyzwania XXI wieku, sojusz polsko-amerykański - cyberbezpieczeństwo", która odbywała się w piątek na toruńskiej uczelni. 

Naszą ambicją jako CVC jest dzielenie się wiedzą ze wszystkimi. Jest nam niezmiernie miło, że tą konferencją rozpoczynamy cykl wykładów poświęconych wyzwaniom, przed jakimi stoi cały świat, ale które dotyczą również nas tutaj w Polsce. To są wyzwania związane z rewolucją cyfrową, ze zmianami demograficznymi.

- stwierdził podczas konferencji prezes CVC Polska Krzysztof Krawczyk, cytowany przez toruńską  "Gazetę Wyborczą".

Wspólne interesy o. Tadeusza  Rydzyka i właściciela Żabki. Jest list intencyjny

Fundusz i uczelnia o. Rydzyka będą podejmować różnego rodzaju działania mające na celu podniesienie jakości kształcenia. 

Dziękujemy za każde dobro. Wiem, że jest potrzebne bezpieczeństwo. Nie znam się na tym temacie, a mogę tylko słuchać naszych zacnych prelegentów"

- mówił o. Rydzyk, cytowany przez PAP. 

Na konferencji organizowanej przez fundusz i uczelnię o .Rydzyka obecni byli m.in. Krzysztof Tchórzewski, minister energii, oraz Piotr Naimski, pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej.

Czytaj też: Żabka ma już 5 tysięcy sklepów. A i tak nie jest największa w Polsce

CVC Capital Partners jest jedną z wiodących firm private equity i doradztwa inwestycyjnego na świecie. Firma powstała w roku 1981 r. i ma dziś sieć 23 biur i około 400 pracowników w Europie, Azji i USA. W sumie, CVC zarządza aktywami o wartości powyżej 50 mld USD. Obecnie fundusze zarządzane lub doradzane przez CVC zainwestowały w 52 firm na całym świecie o łącznych przychodach ponad 80 mld USD, zatrudniających około 250 tys. osób.

Do funduszu należy również inne znana w Polsce spółka - PKP Energetyka. 

Więcej o: