Domy na Sycylii za 1 euro. Ta oferta musiała wywołać ogromne zainteresowanie

Skrzynkę e-mailową w urzędzie miasteczka Sambuca na Sycylii zasypały tysiące wiadomości z całego świata. Ponad sto tysięcy osób zareagowało na propozycję sprzedaży domów za jedno euro. Władze rozważają zorganizowanie aukcji.

Dom za 1 euro

Sambuca liczy pięć tysięcy mieszkańców. Leży na południowym zachodzie Sycylii, w odległości 20 kilometrów od portu w Siacca. Dwa lata temu miasteczko uznano za najpiękniejsze we Włoszech. Sambuca, jak wiele miast na południu Włoch, masowo się wyludnia.

Zastępca burmistrza Sambuca di Sicilia Giuseppe Cacioppo mówił w wywiadzie dla CNN w ubiegłym tygoddniu, że procedury związane z zakupem nieruchomości zostały sprowadzone do minimum.

W przeciwieństwie do innych miast, które zrobiły to tylko dla rozgłosu, nasz ratusz jest właścicielem wszystkich domów za 1 euro. (...) Nie jesteśmy pośrednikami, którzy prowadzą negocjacje między starymi i nowymi właścicielami. Chcesz dom i za chwilę go masz

- tłumaczył Giuseppe Cacioppo.

W tej chwili władze gminy dysponują ponad czterystoma opuszczonymi, niszczejącymi domami. W ubiegłym tygodniu poinformowała o tym telewizja CNN i brytyjski dziennik "Guardian". Od tej pory pojawiło się 100 tysięcy zapytań z całego świata. Gmina rozważa czy w tej sytuacji nie zorganizować aukcji.

Jeden z domów za 1 euro na SycyliiJeden z domów za 1 euro na Sycylii Sambucca di Sicilia

W tej ofercie jest haczyk 

Domy postanowiono zaoferować za symboliczne euro pod warunkiem, że właściciel zgodzi się przeprowadzić prace remontowe o wartości minimum 15 tysięcy euro (czyli ok. 65 tys zł). Niestety, jeśli spojrzymy na zdjęcia nieruchomości wystawionych na sprzedaż, to wspomniane 15 tys euro wydaje się być dość optymistycznym scenariuszem.

Tutaj możesz sprawdzić jakie nieruchomości są na sprzedaż. 

Więcej o: