Wydarzenie rozpoczęło się od wyświetlenia wypowiedzi osób popierających Roberta Biedronia, odtworzony zostały też fragment hymnu Unii Europejskiej. Główną częścią konwencji było przemówienie szefa ugrupowania "Wiosna". Biedroń mówił o "nieustającym konflikcie" między dwiema największymi polskimi partiami i potrzebie zjednoczenia społeczeństwa. Jego zdaniem przy ulicy Wiejskiej, gdzie mieści się siedziba Sejmu, trwa "zima stulecia". "Potrzebujemy Wiosny, który odnowi ten ponury krajobraz" - mówił Robert Biedroń.
Lider "Wiosny" na Torwarze przedstawił ramowy program ugrupowania, oprócz wątków czysto politycznych, pojawiło się też sporo postulatów gospodarczych. To między innymi podwyższenie pensji minimalnej do 60 proc. średniej krajowej, zamknięcie wszystkich kopalni węgla do 2035 roku i wprowadzenie minimalnej emerytury w wysokości 1600 złotych.
W programie "Wiosny" jest wyrównanie płac kobiet i mężczyzn czy ograniczenie prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby publiczne. Wśród postulatów jest także ustawa o wieloletniej polityce kształtowania pensji minimalnej.
250 tys. miejsc w żłobkach i przedszkolach i wyższe płace nauczycieli
Robert Biedroń mówił, że w programie jego partii jest też zapewnienie wszystkim dzieciom miejsc w żłobkach i przedszkolach. W ciągu 5 lat ugrupowanie byłego prezydenta Słupska chce stworzyć 250 tysięcy miejsc w żłobkach i przedszkolach.
Biedroń zapowiedział też zmiany w programie 500 plus, który ma być rozszerzony także na pierwsze dziecko i "rodziców samotnie wychowujących dzieci".
"Wiosna" chce podwyższenia płac nauczycieli. Robert Biedroń zapowiedział też powszechny dostęp do bezpłatnego internetu w kraju.
Lider "Wiosny" mówił też o mediach publicznych - zapowiedział likwidację Rady Mediów Narodowych i nowelizację ustawy o Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
"Wiosna" zamierza wystawić swoich kandydatów w majowych wyborach do europarlamentu.
Eksperci partii Biedronia
Biedroń podczas spotkania przedstawił też koordynatorów programowych partii. Ekspertami nowego ugrupowanie będą m.in.: Kalina Michocka, ekspertka ds. samorządu lokalnego i kultury, Grzegorz Pietruczuk, burmistrz warszawskich Bielan, który ma zadbać o rozwój transportu publicznego, Lilija Twardosz, ekspertka ds. prawa rodzinnego, Łukasza Kohut, działacz społeczny, który przygotował pakiet zmian dotyczących mediów publicznych, Beata Maciejewska, ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju, Profesor Maciej Gdula, ekspert od edukacji i szkolnictwa wyższego, Karolina Hamer, paraolimpijka, rekordzistka i wielokrotna mistrzyni kraju w pływaniu - ma zająć się wyrównywaniem szans czy Dariusz Standerski, ekspert ds. gospodarczych.