NSZZ "Solidarność" zapowiada kolejne akcje związane z postulatami związku

Obradujący dziś w Warszawie sztab protestacyjno - strajkowy NSZZ "Solidarność" podsumował odwiedziny i spotkania z posłami i senatorami Zjednoczonej Prawicy.
Zobacz wideo

Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik związku Marek Lewandowski, parlamentarzyści otrzymali postulaty "Solidarności", ale nie było oczekiwanej reakcji.

- W większości przypadków mogliśmy jedynie usłyszeć, że oni nic nie mogą i sugerowali spotkanie z władzami Zjednoczonej Prawicy - tłumaczył Marek Lewandowski. Zaznaczył, że będą kolejne akcje w poszczególnych regionach i województwach. Nie wykluczył protestów ulicznych. O szczegółach związek ma poinformować w najbliższym czasie. 

Główne postulaty "Solidarności", to wprowadzenie kryterium stażowego uprawniającego do przejścia na emeryturę bez względu na wiek, podwyżki w państwowej sferze budżetowej na poziomie nie mniejszym niż podwyżki w służbach mundurowych, podniesienie kwoty wolnej od podatku i całkowite odmrożenie kwoty naliczania funduszu socjalnego. 

Czytaj więcej: "Solidarność" grozi protestami. Wypominają PiS-owi niespełnione obietnice i łamanie Konstytucji

Marek Suski: Rząd wciąż chce, by wynagrodzenia wzrastały

Poseł PiS i szef gabinetu politycznego premiera Mateusza Morawieckiego Marek Suski odpowiada, że dialog ze związkowcami jest i będzie prowadzony. 

Marek Suski zaznaczył, że rząd wciąż chce, by wynagrodzenia wzrastały, jednak nie wszystkie postulaty są możliwe do zrealizowania od razu.

- Odziedziczyliśmy ponad bilionowy dług i dziś obniżamy tempo jego przyrastania, a wciąż państwo się zadłuża. Jesteśmy w Unii Europejskiej, która zakazuje nam przekraczania pewnego progu wzrostu zadłużenia - dodał w wypowiedzi dla w Polskiego Radia 24.

Więcej o: