Martwisz się brexitem? Niemiecka klinika werbuje Polaków

Brexit niepokoi wielu obywateli Unii Europejskiej pracujących w Wielkiej Brytanii. Jedna z niemieckich klinik postanowiła to wykorzystać.
Zobacz wideo

Pod koniec marca Wielka Brytania ma opuścić Unię Europejską. Wielu Polaków pracujących na Wyspach jest zaniepokojonych sytuacją po brexicie. Ich obawy postanowiła wykorzystać jedna z niemieckich klinik uniwersyteckich.

W ogłoszeniach zamieszczonych w dwóch polskojęzycznych gazetach ukazujących się w Wielkiej Brytanii klinika werbowała Polaków do pracy w Niemczech. "Zmartwienie z powodu brexitu? Przyjedźcie do Niemiec!" - głosiły ogłoszenia dotyczące branży opiekuńczej.

Krótsza droga do Polski

- Wszystkie szpitale w Niemczech desperacko szukają personelu opiekuńczego, również Klinika Uniwersytecka w Duesseldorfie - mówi rzecznik tej kliniki Tobias Pott, tłumacząc powody kampanii na Wyspach.

W ogłoszeniu klinika obiecuje personelowi opiekuńczemu nie tylko "bezpieczeństwo kraju UE", ale z przymrużeniem oka reklamuje też całą gamę zalet pracy w Duesseldorfie. "Mamy nie tylko lepsze płace, lepsze świadczenia socjalne i lepszy czas pracy. Mamy też lepszą pogodę, lepsze jedzenie i krótszą drogę do Polski" - czytamy w ogłoszeniu.

Kiedyś Hiszpanie, teraz Polacy

To nie pierwszy raz, kiedy Klinika Uniwersytecka w Duesseldorfie poszukuje pracowników za granicą - przyznaje Tobias Pott. Kilka lat temu, w szczytowym okresie kryzysu gospodarczego w Hiszpanii, szpital właśnie w tym kraju zabiegał o personel opiekuńczy.

Teraz klinika jest zainteresowania opiekunkami i opiekunami z Polski, bo wielu z nich zna już język niemiecki - podkreśla rzecznik Pott.

Artykuł pochodzi z serwisu ''Deutsche Welle''

Więcej o:
Komentarze (26)
Martwisz się brexitem? Niemiecka klinika werbuje Polaków
Zaloguj się
 • drendriu

  Oceniono 17 razy 5

  I to są właśnie Niemcy. Do bólu pragmatyczni. Niesamowici są... Uczmy się.

 • hundehasser

  Oceniono 18 razy 2

  Ta informacja jest kłamliwa. Niemcy posiadają setki tysięcy lekarzy z importu . A przemysł niemiecki aż dusi się od nadmiaru podaży inżynierów.

 • e50504

  Oceniono 7 razy -1

  Momencik, momencik. Ale to aby nie było tak że Niemcy zrobiły interes życia na sprowadzeniu do siebie kilku milionów wykształconych lekarzy znających przynajmniej 5 języków? To nie aby Polacy byli największym hamulcowym w Niemczech?

  Jak to jest? Nie powiecie mi chyba że ta prawacka propaganda ma rację twierdząc że 90% nowo przybyłych nie rozpoczęło jeszcze żadnej pracy?

 • tomekzkanady

  Oceniono 12 razy -2

  Lepiej z UK do Kanady wyjechac. Mozna poczytac i podyskutowac na forum EmigracjaDoKanady.CA

 • lactum

  Oceniono 10 razy -2

  W tym bogatym, swiatowym miescie jest troche prywatnych klinik i ogloszenia nie maja nic wspolnego z nacjonalizmem niemieckim.

 • hmmm11

  Oceniono 12 razy -2

  Akurat ta klinik jest w niemczech znana z niskich płac i dużych czynszów w mieście.

 • ewropejczyk

  Oceniono 9 razy -5

  do szparagów, do starców, do sprzątania, ...

  Mamy kilkaset tysięcy absolwentów wyższych szkół ekonomicznych, nie potrzebujecie ekonomistów?

  Unijny swobodny przepływ (niskoopłacanych) pracowników. W dodatku tylko do krajów, w których tubylcy mówią po angielsku lub niemiecku.
  Po Brexicie i zmianie u nas władzy koniecznie należy wprowadzić obowiązkową naukę niemieckiego od zerówki i ograniczyć o połowę liczbę studentów na uczelniach (w liceach zresztą również).

 • mr.knox

  Oceniono 15 razy -5

  Musza werbowac za granica, gdyz niemieccy lekarze uciekli do pracy w UK a wielu co zostalo dorabia na wyspach w weekendy :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX