Martwisz się brexitem? Niemiecka klinika werbuje Polaków

Brexit niepokoi wielu obywateli Unii Europejskiej pracujących w Wielkiej Brytanii. Jedna z niemieckich klinik postanowiła to wykorzystać.
Zobacz wideo

Pod koniec marca Wielka Brytania ma opuścić Unię Europejską. Wielu Polaków pracujących na Wyspach jest zaniepokojonych sytuacją po brexicie. Ich obawy postanowiła wykorzystać jedna z niemieckich klinik uniwersyteckich.

W ogłoszeniach zamieszczonych w dwóch polskojęzycznych gazetach ukazujących się w Wielkiej Brytanii klinika werbowała Polaków do pracy w Niemczech. "Zmartwienie z powodu brexitu? Przyjedźcie do Niemiec!" - głosiły ogłoszenia dotyczące branży opiekuńczej.

Krótsza droga do Polski

- Wszystkie szpitale w Niemczech desperacko szukają personelu opiekuńczego, również Klinika Uniwersytecka w Duesseldorfie - mówi rzecznik tej kliniki Tobias Pott, tłumacząc powody kampanii na Wyspach.

W ogłoszeniu klinika obiecuje personelowi opiekuńczemu nie tylko "bezpieczeństwo kraju UE", ale z przymrużeniem oka reklamuje też całą gamę zalet pracy w Duesseldorfie. "Mamy nie tylko lepsze płace, lepsze świadczenia socjalne i lepszy czas pracy. Mamy też lepszą pogodę, lepsze jedzenie i krótszą drogę do Polski" - czytamy w ogłoszeniu.

Kiedyś Hiszpanie, teraz Polacy

To nie pierwszy raz, kiedy Klinika Uniwersytecka w Duesseldorfie poszukuje pracowników za granicą - przyznaje Tobias Pott. Kilka lat temu, w szczytowym okresie kryzysu gospodarczego w Hiszpanii, szpital właśnie w tym kraju zabiegał o personel opiekuńczy.

Teraz klinika jest zainteresowania opiekunkami i opiekunami z Polski, bo wielu z nich zna już język niemiecki - podkreśla rzecznik Pott.

Artykuł pochodzi z serwisu ''Deutsche Welle''

Więcej o: