Jak informuje prezes PFR Paweł Borys, Fundusz wraz z PKL pracuje obecnie nad planem inwestycyjnym. Paweł Borys poinformował, że do finalizacji transakcji doszło z początkiem roku. Jak dodał w rozmowie z IAR, celem jest poprawa jakości infrastruktury PKL. Jak powiedział, że ma ona jak najlepiej służyć polskim turystom. Jego zdaniem, polskie ośrodki powinny skutecznie konkurować z podobnymi miejscami na przykład na Słowacji.
Paweł Borys powiedział Polskiemu Radiu, że inwestycje nie ograniczą się tylko do wyciągów narciarskich. Chodzi też o inwestycje między innymi w bezpieczeństwo czy infrastrukturę towarzyszącą taką jak parkingi czy hotele.
Plan inwestycyjny ma być znany pod koniec pierwszego kwartału tego roku. Szef PFR nie chciał zdradzić, ile pieniędzy będzie trzeba zainwestować.
Polskie Koleje Linowe sprywatyzowano 6 lat temu za 215 milionów złotych. Głównym udziałowcem był fundusz Mid Europa Partners. Proces przejęcia PKL przez PFR rozpoczął się w październiku ubiegłego roku. W połowie listopada zgodę na przejęcie wydał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
PKL istnieje od 80 lat i jest największym operatorem kolei i wyciągów górskich w Polsce. Ma siedem ośrodków w Tatrach i Beskidach, w tym Kasprowy Wierch i Gubałówka w Zakopanem, Jaworzyna Krynicka i Góra Parkowa w Krynicy-Zdrój, Góra Żar i Palenica.
Czytaj więcej: Kolejka na Kasprowy zrepolonizowana. Państwowy fundusz przejmuje Polskie Koleje Linowe