MON szuka prawnika. Za negocjowanie kontraktów wartych miliardy 3,4 tys. zł pensji

Ministerstwo Obrony Narodowej poszukuje prawnika, który będzie wspierał resort w trakcie negocjacji na dostawy sprzętu wojskowego. Za odpowiedzialność liczoną w miliardach nie czeka jednak zbyt duża pensja.
Zobacz wideo

Ministerstwo Obrony Narodowej prowadziło nabór na stanowisko "radca prawny". Poszukiwało osoby, która będzie pracować przy negocjacjach na dostawy broni w ramach tzw. offsetu. Lista zadań stawianych przed pracownikiem jest długa - znajdziemy na niej również konieczność wydawania opinii prawnych, a także konieczność pojawiania się na rozprawach "przed sądami i trybunałami".

Ogłoszenie MON - lista zadań dla pracownika na stanowisku 'radca prawny'Ogłoszenie MON - lista zadań dla pracownika na stanowisku 'radca prawny' źródło: MON

Pensja za pracę przy kontraktach wartych miliardy nie jest jednak zbyt wygórowana - wynosi 3,4 tys. zł na rękę.

Wynagrodzenie na ww. stanowisku wynosi około 4800 zł brutto (według mnożnika kwoty bazowej 2,6) plus dodatek za wysługę lat. Wynagrodzenie nie podlega negocjacji. 

- czytamy w ogłoszeniu.

Czytaj też: Umowa na zakup wyrzutni HIMARS podpisana. "Dzisiejszy dzień zapisze się w historii wojska"

Opierając się na danych serwisu wynagrodzenia.pl można stwierdzić, że takie uposażenie nie należy do najwyższych. Mediana na stanowisku "radca prawny" wynosi bowiem 7,58 tys. zł "na rękę". Minimalna "rynkowa" pensja na tym stanowisku przekracza 5 tys. zł. Najlepiej zarabiający uzyskują dochody powyżej 11 tys. zł.

Ważne negocjacje przed nami

O tym jak istotne zadania stoją przed działem prawnym MON świadczy podpisana w zeszłym tygodniu umowa z USA. Obejmuje ona dostawę zestawów artylerii rakietowej dalekiego zasięgu HIMARS. Wartość umowy wynosi 414 mln dolarów, czyli ok. 1,5 miliarda złotych. Podczas podpisywania umowy prezydent Andrzej Duda zapowiadał, że wojsko czeka dalsza modernizacja uzbrojenia. Prawnicy będą więc mieli mnóstwo zadań do zrealizowania. Miejmy nadzieję, że wysokość pensji nie stanie się przeszkodą w jakichkolwiek negocjacjach. 

Więcej o: