53-piętrowy wieżowiec o wysokości 310 metrów z 80-metrową iglicą to element wyróżniający kompleksu Varso Place. Jest to zlokalizowana najbliżej Al. Jana Pawła II część inwestycji, która pomieści głównie nowoczesne biura.
Szczególną w skali kraju gratką będzie położony na wysokości 230 m taras widokowy. To dwukrotnie wyżej niż popularny punkt widokowy Pałacu Kultury i Nauki.
Tymczasem przedstawiciele firm HB Reavis i Warbud poinformowali, że 21 marca zawiesili wiechę na szczycie niższego budynku należącego do kompleksu, Varso 1:
Środkowy wieżowiec Varso Place osiągnął swoją docelową wysokość 81 metrów! Wspólnie z Warbud SA w pierwszy dzień wiosny zawiesiliśmy wiechę na szczycie Varso 1. Kolejna taka okazja czeka nas latem - na położonym najbliżej ul. Żelaznej budynku Varso 2
- zakomunikowała w mediach społecznościowych firma HB Reavis.
Na początku marca HB Reavis otrzymała wsparcie finansowe na realizację trzech budynków Varso Place. Finansowania budowlano-inwestycyjnego w postaci kredytu udzieliło konsorcjum czterech banków. Mowa o Banku Pekao S.A., Santander Bank Polska, UniCredit i banku Helaba. Wynoszące 350 mln euro finansowanie jest największym kredytem budowlany w historii polskiego rynku nieruchomości.
Obecnie pierwsze miejsce wśród najwyższych obiektów w Polsce zajmuje warszawski Pałac Kultury i Nauki. Łącznie z iglicą PKiN ma 237 m wysokości. Wysoki na 310 m wieżowiec i najwyższy z kompleksu Varso Place będzie najwyższym budynkiem nie tylko w Polsce, ale też wśród pozostałych krajów Unii Europejskiej - obecnie najwyższy i zaledwie kilkadziesiąt centymetrów niższy od Varso jest londyński The Shard.
Varso Tower ma oferować łącznie 66 tys. mkw powierzchni biurowej. Zakończenie budowy Varso Place przewidziano na 2021 r.