Varso Place z rekordowym kredytem rośnie w oczach. Taras widokowy będzie dwa razy wyżej niż w PKiN

21 marca przedstawiciele firm HB Reavis i Warbud zawiesili wiechę na szczycie budynku Varso 1. To jeden z obiektów wyrastającego w centrum Warszawy kompleksu Varso Place. Kompleks z najwyższym budynkiem w Polsce otrzymał też rekordowe finansowanie.
Zobacz wideo

53-piętrowy wieżowiec o wysokości 310 metrów z 80-metrową iglicą to element wyróżniający kompleksu Varso Place. Jest to zlokalizowana najbliżej Al. Jana Pawła II część inwestycji, która pomieści głównie nowoczesne biura.

Rośnie nowy gigant

Szczególną w skali kraju gratką będzie położony na wysokości 230 m taras widokowy. To dwukrotnie wyżej niż popularny punkt widokowy Pałacu Kultury i Nauki.

 

Tymczasem przedstawiciele firm HB Reavis i Warbud poinformowali, że 21 marca zawiesili wiechę na szczycie niższego budynku należącego do kompleksu, Varso 1:

Środkowy wieżowiec Varso Place osiągnął swoją docelową wysokość 81 metrów! Wspólnie z Warbud SA w pierwszy dzień wiosny zawiesiliśmy wiechę na szczycie Varso 1. Kolejna taka okazja czeka nas latem - na położonym najbliżej ul. Żelaznej budynku Varso 2

- zakomunikowała w mediach społecznościowych firma HB Reavis.

Największy kredyt budowlany w historii

Na początku marca HB Reavis otrzymała wsparcie finansowe na realizację trzech budynków Varso Place. Finansowania budowlano-inwestycyjnego w postaci kredytu udzieliło konsorcjum czterech banków. Mowa o Banku Pekao S.A., Santander Bank Polska, UniCredit i banku Helaba. Wynoszące 350 mln euro finansowanie jest największym kredytem budowlany w historii polskiego rynku nieruchomości.

Obecnie pierwsze miejsce wśród najwyższych obiektów w Polsce zajmuje warszawski Pałac Kultury i Nauki. Łącznie z iglicą PKiN ma 237 m wysokości. Wysoki na 310 m wieżowiec i najwyższy z kompleksu Varso Place będzie najwyższym budynkiem nie tylko w Polsce, ale też wśród pozostałych krajów Unii Europejskiej - obecnie najwyższy i zaledwie kilkadziesiąt centymetrów niższy od Varso jest londyński The Shard.

Varso Tower ma oferować łącznie 66 tys. mkw powierzchni biurowej. Zakończenie budowy Varso Place przewidziano na 2021 r.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (157)
Varso Place z rekordowym kredytem rośnie w oczach. Taras widokowy będzie dwa razy wyżej niż w PKiN
Zaloguj się
 • antykonformista

  Oceniono 31 razy 27

  "53-metrowy wieżowiec z 80-metrową iglicą"

  normalnie, stanął mi. a na nim iglica, 30 cm.

 • pe_ro

  Oceniono 28 razy 22

  Czy nie taniej byłoby wybudować 1 metrowy "wieżowiec" z 500 metrową głowicą? - rekord murowany :)

 • siwywaldi

  Oceniono 28 razy 20

  "Varso" przynajmniej nazwą nawiązuje do Warszawy, w odróżnieniu od niewypału jakim stał się wieżowiec Srebrna Kaczka. Bo nawet dzieci wiedzą, że w Warszawie, to Kaczka była Złota :-))

 • arche556

  Oceniono 26 razy 20

  Na te 3 obiekty finansowanie w wysokości 350 mln Eur i to składają się 4 banki, żeby zmniejszyć ryzyko. Na obsrane dwie wieże, jeden znacjonalizowany bank, ma wyłożyć 300mln Eur, dla "młodego" dewelopera, na super preferencyjnych warunkach.

 • nietyp

  Oceniono 20 razy 16

  Poczekajcie tylko do wyborów... Jak Kaczyńskie wygrają, to wasze wieżowce będą wyglądały jak jakieś domki dla lalek przy tych ich wieżach, które staną przy Srebrnej... Chwilowo projekt leżakuje..., ale zaraz po wyborach, to wam oczy wyjdą z orbit!!! No chyba, że wcześniej trafią do celi...

 • kevinjohnmalcolm

  Oceniono 16 razy 14

  Jakie 310 metrów? Budynek będzie miał ok. 230 metrów! Fakt że będzie na nim stała 80-metrowa antena tego nie zmieni. The Shard w Londynie nie ma żadnej 80-metrowej anteny, 310 metrów to jego naturalna wysokość.

 • comentarista

  Oceniono 22 razy 14

  Zawsze mnie zastanawiało, czy jeśli zbuduję sobie parterowy dom i postawię na dachu trzystumetrową iglicę, to będę mógł mówić, że mieszkam w najwyższym budynku w kraju.

 • luzuj

  Oceniono 14 razy 12

  Najwyższa budowla w W-wie to komin elektrociepłowni Kawęczyn. 300 m. Bez iglicy.

 • the-only.charybdis

  Oceniono 15 razy 11

  53-metrowy najwyższy wieżowiec? Chyba 53-piętrowy? Korekta znów śpi?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX