Europosłowie PiS i PO solidarni, jak nigdy. Zgłosili 1000 poprawek, by zablokować niekorzystne dla Polski przepisy

Ponad tysiąc poprawek zgłoszono do przepisów uderzających w nasze firmy transportowe. Tego chcieli polscy europosłowie i teraz będą domagać się, by głosowanie nad przepisami, zaplanowane na czwartek, usunięto z porządku obrad sesji plenarnej Europarlamentu.
Zobacz wideo

Sprytny wybieg polskich europosłów na razie się powiódł i jest szansa na opóźnienie prac. Chodzi o to, by przepisami zajął się już nowy Parlament Europejski, wyłoniony po majowych wyborach. Nasi europosłowie, składając setki poprawek, wykorzystali regulamin Parlamentu i zrobili wszystko co mogli, by opóźnić prace.

Teraz argumentują, że tak duża liczba poprawek oznacza, że przepisy zaostrzające zasady w transporcie międzynarodowym są złym projektem, a dalsze prace powinny być kontynuowane już po wyborach do PE.

Polscy europosłowie ponad podziałami

Jeżeli tyle poprawek miałoby być na sesji plenarnej głosowane, to po pierwsze - potrwałoby to z pięć godzin, a po drugie - nikt nie wie, co by z tego głosowania wyszło. To głosowanie nie powinno się odbyć. Nie ma kompromisu. Głosowanie tego, przepychanie na siłę, może spowodować w Europie tylko bałagan

- skomentował europoseł Kosma Złotowski z PiS-u.

Cały czas będziemy do czwartku pisać, mówić, zbierać większość, aby ten pakiet się nie pojawił na forum Europarlamentu. Zbyt szybko chce się przegłosować złe, niedobre dla sektora transportu przepisy

- wtórowała europosłanka PO Elżbieta Łukacijewska.

Na szybkim przyjęciu przepisów zależy z kolei Komisji Europejskiej i krajom Europy Zachodniej, głównie Francji i Niemcom, które mówią o walce z dumpingiem socjalnym. Polska i kraje naszego regionu z kolei odpowiadają, że to protekcjonizm gospodarczy i próba wyeliminowania  konkurencji z Europy Środkowo-Wschodniej z unijnego rynku. Dla Polski to sprawa kluczowa, bo ma  największą flotę transportową w UE.

Więcej o:
Komentarze (26)
UE: 1000 poprawek do przepisów dotyczących transportu. To zasługa polskich europosłów
Zaloguj się
 • gg7887

  Oceniono 13 razy 5

  Proste... Kto jest za przyjęciem poprawek? Kto przeciw? Kto się wstrzymał? Jakieś dwie minuty...? Przeszkadza nowe prawo bo trzeba by płacić kierowcom więcej - tak jak w innych krajach. Wtedy by się okazało czy polskie firmy są tylko tanie czy lepsze od zachodnich

 • coelka

  Oceniono 6 razy 4

  Właśnie widać w jakiej mentalnośći żyjemy wszystko tylko dla bogatych i kościoła ludzi ma się gdzieś tylko układy. Polać cha godnie zarabiać i czynia to coraz częściej za granica i nic o ich nie zatrzyma w tym kraju 19 stowiecznych technologi i kapitalizmu z ziemi obiecanej.

 • gazetalogin12

  Oceniono 11 razy 3

  Dumping socjalny to zwykła przewaga konkurencyjna. Ta nowomowa to typowa, zakłamana propaganda. To trochę tak jakby mówić o dumbingu technologicznym.

 • ax-les-thermes

  Oceniono 2 razy 2

  POPISs znowu razem.

 • veni.vici

  Oceniono 3 razy 1

  chyba niekorzystne dla polskich Januszów biznesu... dla polskich pracowników na pewno korzystne

 • 0

  Upierdzielić kierowców niech zarabiają mniej niż pozostali z unii a my dalej rozliczamy zarobki do benzyny w Polsce to już u nas wolność i dobrobyt jak mówi wódz

 • momaan

  Oceniono 2 razy 0

  cudownie, ciekawa jestem ilu z Was mądrale i wszechwiedzące omnibusy pracuje w transporcie...w d...byliście, g...widzieliście

 • mrpens

  Oceniono 10 razy 0

  Wstyd, faszyzm, homofobia, brak unijnej solidarności z narodem francuskim i niemieckim

 • princepinot

  Oceniono 11 razy -1

  Czyli PE postanowil zadbac I wymusic na wrednych kapitalistach zeby placili polakom tak jak placa niemcom czy francuzom, a tu wszyscy parlamentarzysci z Polski przeciw.
  Swoiste to dbanie o portfele rodakow. Lepiej niech pracodawcy nabijaja swoje portfele I nie dziela sie z kierowcami wielkimi zyskami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX