Carrefour uruchomi własny automat do odbioru przesyłek. Nawiązał współpracę ze SwipBox

Carrefour poinformował, że w CH Tagrówek uruchomi największy w Polsce automat do odbioru przesyłek. Sieć podkreśla, że tego typu rozwiązania mają wpływ na rozwój e-commerce w Polsce. Dane InPostu potwierdzają tę tezę.
Zobacz wideo

Carrefour Polska i SwipBox nawiązały współpracę w zakresie realizacji największego w Polsce automatu składającego się z ok. 100 skrytek na przesyłki kurierskie w hipermarkecie Carrefour w CH Targówek w Warszawie.

"Nawiązanie umowy ze SwipBox to kolejny krok na drodze budowania pozytywnych doświadczeń zakupowych klientów Carrefour. Obiekty handlowe są miejscami, gdzie coraz bardziej istotne dla współczesnych konsumentów stają się usługi dodatkowe i praktyczne rozwiązania pozwalające zaoszczędzić czas. W Carrefour mamy ambicje, aby zaspokajać również te potrzeby" - powiedział dyrektor marketingu, digital, IT, e-commerce i usług finansowych Carrefour Polska  Michał Sacha, cytowany w komunikacie.

Automaty do odbioru paczek ważne dla rozwoju e-commerce

"Automaty realnie przekładają się na korzyści dla całego sektora e-commerce. Wystarczy wspomnieć o skutecznej i szybkiej realizacji dostawy zamówienia, obniżeniu kosztów oraz redukcji negatywnego wpływu na środowisko" - powiedział dyrektor zarządzający SwipBox Polska Michał Czechowski, cytowany w komunikacie.

SwipBox obsługuje urządzenia do odbioru przesyłek w niemal 60 krajach na całym świecie.

Paczkomaty taką konkurencję wytrzymają

Z danych opublikowanych przez InPost wynika, że Polacy coraz częściej korzystają z Paczkomatów. Cała firma odnotowała wzrost wynoszący 52 proc., dostarczyła w zeszłym roku 86 mln przesyłek. Sieć Paczkomatów wzrosła natomiast do blisko 4500 automatów. Wszystko wskazuje na to, że Paczkomaty długo jeszcze wytrzymają konkurencję z automatami innych sieci. Warto podkreślić, że będzie ona rosła. Wprowadzenie urządzeń do odbierania przesyłek zapowiada też bowiem Poczta Polska.

Zobacz wideo
Więcej o: