W ramach programu "Mieszkanie plus" realizowanych jest 28 tysięcy mieszkań

Wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń informuje, że w ramach programu Mieszkanie plus na zaawansowanym etapie jest realizacja 28 tysięcy mieszkań. Sejm rozpoczął prace nad nowelizacją przpisów o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Mają one poprawić działanie programu "Mieszkanie plus". 
Zobacz wideo

Gość radiowej Jedynki podkreślił, że zmiany pozwolą poszerzyć katalog gruntów pod budownictwo mieszkaniowe w ramach Krajowego Zasobu Nieruchomości. KNZ będzie mógł pozyskiwać działki od jednoosobowych spółek Skarbu Państwa. 

"Mamy 28 tysięcy ostatecznych decyzji inwestycyjnych, czyli projektów, które są w trakcie realizacji. Część z nich to już są klucze do mieszkań w kilku lokalizacjach m.in. Biała Podlaska, Jarocin czy Kępno. W budowie są mieszkania m.in w Wałbrzychu, w Gdyni w Katowicach. Jest blisko 20 tysięcy mieszkań w projektowaniu" - powiedział Artur Soboń. 

Obecnie w Krajowym Zasobie Nieruchomości, według informacji resortu inwestycji, jest 115 lokalizacji. Na tych terenach może powstać około 63 tysięcy mieszkań. 

Więcej o: