LOT odebrał nowy samolot Boeing 787-9 Dreamliner. Będzie więcej bezpośrednich lotów dalekiego zasięgu

LOT ma do dyspozycji kolejny samolot Boeing 787-9. Maszyna przyleciała z amerykańskiego Everett w środę. Narodowy przewoźnik będzie mógł teraz uruchomić więcej bezpośrednich połączeń.
Zobacz wideo

LOT poinformował o odebraniu kolejnej maszyny Boeing 787-9 Dreamliner. Samolot wylądował na lotnisku Okęcie w środę - poinformował Andrzej Kubicki, rzecznik przewoźnika. To piąta maszyna tego typu.

Powyższe zdjęcie wykonano tuż przed odlotem z zakładów w Everett. 

Takich samolotów do końca roku spodziewamy się jeszcze przynajmniej dwóch. W sumie będziemy mieli 15 Dreamlinerów, rekordowo dużo. To umożliwi nam otwieranie nowych połączeń dalekiego zasięgu

- mówi Adrian Kubicki w rozmowie z agencją Newseria.

Czytaj też: Boeing stracił na giełdzie już 25 mld dol. Katastrofa Ethiopian podcina skrzydła gigantowi

Dreamliner może zabrać na pokład 294 pasażerów, to największe maszyny, jakimi lata LOT.

Boeing 787-9 jest w stanie zabrać o 40 pasażerów więcej niż nieco mniejszy od niego 787-8. Narodowy przewoźnik dysponuje 80 samolotami - ma m. in. ma 13 Boeingów 787 Dreamliner, w tym już 5 prawie 300-miejscowych B787-9.

Na przełomie marca i kwietnia do Polski miał też przylecieć szósty Boeing 737 MAX 8, ale - w związku z kryzysem po katastrofie lotniczej w Etiopii - decyzje w tej sprawie zostały tymczasowo wstrzymane.

LOT jest dziś najszybciej rozwijającą się linią lotniczą w Europie. Przewoźnik ma w ofercie 111 połączeń, w tym kilkadziesiąt międzynarodowych bezpośrednich m.in. z Warszawy do Miami, Los Angeles, Newark, Seulu, Tokio i Singapuru, z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago, z Krakowa do Chicago i z Rzeszowa do Newark.

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: