"Libra", czyli sekretny projekt Facebooka. Internetowy gigant pracuje nad własną kryptowalutą

"Project Libra" - taką nazwę ma nosić tajny projekt Facebooka, który zakłada stworzenie internetowego systemu płatności opartego o kryptowalutę. Jak widać, Mark Zuckerberg, który rządzi światem mediów społecznościowych i reklamy online, ma apetyt na więcej.
Zobacz wideo

Facebook od ponad roku ma pracować nad projektem "Libra". Amerykańska firma chciałaby, aby 1,5 mld użytkowników najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie płaciło w internecie za pomocą stworzonej przez nią kryptowaluty - tak wynika z ustaleń dziennikarzy "The Wall Street Journal".

Cyfrowa waluta Facebooka umożliwiałaby dokonywanie płatności na samym Facebooku, jak i w sklepach internetowych, które nawiążą współpracę z firmą. Jak donosi "WSJ", Mark Zuckerberg miał w tej sprawie rozmawiać z "dziesiątkami firm finansowych i sklepów internetowych". Firma chce zebrać 1 mld dolarów, które pozwoli jej uruchomić nowy system. Doniesienia te miało potwierdzić kilku informatorów dziennika.

Facebook chciałby, aby nowa kryptowaluta została oparta na rezerwach dolara. Dzięki temu byłaby stabilniejsza niż bitcoin czy też inne cyfrowe waluty, których kurs ulega mocnym wahaniom. Facebook chce też wykorzystać fakt, że internauci traktują kryptowaluty jako środek płatniczy, który zapewnia im całkowitą anonimowość. Po ostatnich wyciekach danych firmie mocno zależy na poprawie wizerunku.

Warto przypomnieć, że Bloomberg już w grudniu ub. roku informował o planach Facebooka dotyczących stworzenia kryptowaluty. Wówczas miało chodzić jednak o system płatności dedykowany użytkownikom WhatsAppa, którzy mieli otrzymać możliwość dokonywania przelewów w obrębie aplikacji.

10 maja 2019 r. rusza 16. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity. Tegoroczny festiwal otworzy „Aquarela”, porywający wizualnie filmowy kolaż ukazujący żywioł wody. Dwa pokazy „Aquareli” odbędą się 9 maja o godz. 17:30 i 20:30 w siedzibie Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego (ul. Wałbrzyska 3/5, Warszawa). Wstęp na pokazy jest wolny, ale ze względu na ograniczoną liczba obowiązują zapisy na adres: goscie@fina.gov.pl do 8.05.2019 lub do wyczerpania miejsc. Więcej szczegółów w tym miejscu.

 
Więcej o: