Niecodzienny wypadek. Amerykański myśliwiec F-16 spadł na magazyn w Kalifornii

Amerykański myśliwiec rozbił się w Kalifornii, spadał na magazyn jednej z firm. Informację potwierdziły siły powietrzne Stanów Zjednoczonych. Pilot i pracownicy składu odnieśli drobne obrażenia.
Zobacz wideo

Jak doniosła brytyjska telewizja BBC, pilot zdążył katapultować się przed uderzeniem w magazyn. Na skutek kraksy wybuchł niewielki pożar, który udało się szybko ugasić. Siły powietrzne USA potwierdziły, że pięć osób, które pracowało w magazynie zostało rannych. Nadal nie potwierdzono natomiast czy myśliwiec był uzbrojony.

Jeden z pracownik magazynu pokazał następstwa wypadku F-16 w poście na Facebooku. Dach i ściany budynku zostały zniszczone. Drogi do magazynu zostały zamknięte, a technicy badają teren pod kątem materiałów niebezpiecznych.

Według Rezerwy Sił Powietrznych USA samolot znajdował się w bazie Sioux Falls w Południowej Dakocie i odbywał misję szkoleniową dla Północnoamerykańskiego Dowództwa Obrony Kosmicznej.

Samolot F-16 kosztuje w przeliczeniu przynajmniej 140 mln zł. Wg wojskowych szacunków godzina lotu myśliwcem kosztuje ok. 60 tys. zł.

Zobacz wideo
Więcej o: