Nowe zmartwienie ojca Tadeusza Rydzyka. Spada oglądalność TV Trwam

Telewizja Trwam spadła w rankingu najchętniej oglądanych telewizji z 30. na 45. miejsce. Średnia dobowa widownia telewizji w zeszłym roku wyniosła około 23 tysięcy widzów.
Zobacz wideo

Jak podaje "Press", z najnowszych danych udostępnionych przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji wynika, że TV Trwam w 2018 roku spadła na 45. pozycję w rankingu najchętniej oglądanych kanałów telewizyjnych. Rok wcześniej telewizja, należąca do Fundacji Lux Veritatis założonej przez ojca Tadeusza Rydzyka, plasowała się na 30. miejscu w rankingu.

Spada oglądalność TV Trwam - dziennie ogląda ją około 23 tysiące widzów 

Udział Telewizji Trwam na rynku zmniejszył się w ciągu roku z 0,52 procent do 0,36 procent. Średnia dobowa widownia kanału była niższa o 10,3 tysiące w porównaniu do 2017 roku i wyniosła 23 tysiące widzów.

Z kolei z badań, na które powoływała się dyrektor finansowa Fundacji Lux Veritatis Lidia Kochanowicz, w 2018 roku Telewizję Trwam oglądało dziennie 3,4 milionów widzów. W wywiadzie dla "Do Rzeczy" przyznała, że przynajmniej raz w miesiącu TV Trwam ogląda 10 milionów osób. Dane te znacznie różnią się od tych, przywołanych w raporcie KRRiT.

TV Trwam rozpoczęła nadawanie w czerwcu 2003 roku. Na samym początku programami transmitowanymi przez telewizję były Anioł Pański i serwis informacyjny. STacja utrzymuje się głównie z datków widzów. Stacja korzysta także ze wsparcia finansowego instytucji państwowych. W 2019 roku od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa otrzymała 1,5 miliona złotych za emisję krótkich spotów informacyjnych.

Więcej o: