Kilkadziesiąt nowych połączeń kolejowych. Specjalnie na wakacje. Polregio ma nową ofertę

Polregio uruchamia dodatkowe wakacyjne pociągi kursujące do najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejscowości w całym kraju. Dzięki temu podróżni mają wygodniej dotrzeć m.in. nad morze i w góry.
Zobacz wideo

Polregio, należący do Przewozów Regionalnych, w przesłanym nam komunikacie informuje o przedstawiło ofercie specjalnych wakacyjnych połączeń, które zaczną kursować już w czerwcu. Do dyspozycji pasażerów będą m.in. pociągi do nadmorskich kurortów, a także do malowniczych obszarów Pojezierza Mazurskiego, Podlasia, Polesia, Kotliny Kłodzkiej, w Tatry, Sudety, Beskidy i Bieszczady. Dodatkowo Polregio umożliwi przesiadkę na pociągi kursujące w słowackie Tatry.

Chcący odwiedzić Podlasie w każdy weekend oraz w długie weekendy mogą korzystać z dwóch par pociągów na malowniczej trasie z Białegostoku do Walił przez teren Puszczy Knyszyńskiej. Ponadto w lipcu, dzięki dodatkowym kursom, będzie można dostać się na folkowe imprezy plenerowe. Pociągi będą kursować do 29 września.

Od 28 czerwca do 1 września pociągi POLREGIO będą kursowały po nieobsługiwanej przez 15 lat linii Hajnówka - Siemianówka prowadzącej nad Zalew Siemianówka, zwany też Jeziorem Siemianowskim. Z Hajnówki do Siemianówki będzie uruchamiany jeden kurs w piątki, dwa kursy w soboty i niedziele; z Siemianówki do Hajnówki w soboty trzy kursy, w niedziele dwa kursy.

W pomorskiem od 20 czerwca do 1 września uruchomione zostaną wakacyjne połączenia POLREGIO na trasach Gdynia/Słupsk - Ustka i Gdynia/Lębork - Łeba . Wakacje to także okres zwiększonej, względem rocznego rozkładu jazdy, liczby połączeń z Gdyni na Półwysep Helski.

Świętokrzyskie, również jest obsługiwane przez Polregio. W wakacje ruszają połączenia Kielce - Sandomierz i z powrotem, które będą uruchamiane w każdą sobotę i niedzielę począwszy od 22 czerwca do końca wakacji, również w święta 20 czerwca i 15 sierpnia. Zostaną uruchomione połączenia Kielce - Busko Zdrój w każdą sobotę i niedzielę po dwa pociągi w każdym kierunku, także do końca wakacji.

9 czerwca ruszają komercyjne połączenia superREGIO na trasie Ostrowiec Świętokrzyski - Wrocław przez Kielce - Częstochowę Stradom - Lubliniec - Opole i z powrotem (przez Kluczbork - Lubliniec i dalej tą samą trasą w każdy piątek i niedzielę tam i z powrotem).

Czytaj też: Polregio uruchomi nowe połączenia. Pociągi o wyższym standardzie pojadą m.in. do Energylandii

Od 1 lipca do 31 sierpnia w warmińsko-mazurskim będzie kursował pociąg REGIO Olsztyn - Braniewo, który dowiezie podróżnych w okolice Zalewu Wiślanego. Ponadto 9 czerwca rozpocznie kursowanie pociąg, który w każdą niedzielę będzie przewoził pasażerów do Portu Lotniczego Olsztyn - Mazury, skąd odbywać się będą loty do bułgarskiego Burgas.

W sezonie wakacyjnym zostanie też uruchomionych wiele połączeń na Podkarpaciu. Od 29 czerwca do 31 sierpnia będą kursować weekendowe połączenia na trasach Rzeszów - Zamość Wschód, Rzeszów - Sandomierz, Rzeszów - Medzilaborce (Słowacja), Sanok - Medzilaborce (Słowacja) i Jarosław - Lublin.

Łódzkie - tu w okresie wakacyjnym od 6 lipca do 25 sierpnia w każdą sobotę i niedzielę będą uruchamiane połączenia z Łodzi Kaliskiej do Spały. Pociągi będą wyjeżdżały do Spały w godzinach porannych i powracały w godzinach wieczornych.

W województwie zachodniopomorskim rozpoczną kursowanie sezonowe połączenia Koszalin - Mielno Koszalińskie w terminie od 22 czerwca do 1 września (11 par pociągów w tym: 6 codziennie, 4 pary od piątku do niedzieli i jedna dodatkowo w sobotę i niedziele). Zostanie uruchomione dodatkowe połączenie ze Szczecina do Kołobrzegu przez Białogard i zwiększona liczba połączeń na linii Sławno - Darłowo. Z Kołobrzegu do Koszalina codziennie od 22 czerwca do 1 września będzie kursować dodatkowa para pociągów, a na linii kolejowej Szczecin - Świnoujście, jak co roku, pociąg przyśpieszony „Błękitny”. W weekendy i święta w wakacje dodatkowa para pociągów pojedzie na trasie Szczecin - Świnoujście, Szczecin - Kamień Pomorski i Poznań - Koszalin.

W województwie małopolskim pociągi Polregio zostaną skomunikowane z pociągami Kolei Słowackich z Muszyny do stacji Plavec i Poprad-Tatry.

W województwie lubelskim w okresie 22 czerwca - 1 września uruchomione zostaną wakacyjne połączenia Lublin - Bełżec (2 pary pociągów), Zamość - Rzeszów (weekendy), Lublin - Jarosław (weekendy) i Chełm - Włodawa (2 pary pociągów w weekendy).

Jeden bilet na wiele podróży

Bilety można zakupić za pośrednictwem strony internetowej Polregio, a także aplikacji mobilnej o tej samej nazwie. Polregio zachęca do skorzystania z ofert takich jak bilet turystyczny i mini bilet turystyczny, które pozwalają na wielokrotne przejazdy od godziny 18:00 w piątek, do godziny 6:00 w poniedziałek.

Bilet turystyczny w cenie 45,00 zł brutto – oprócz pociągów specjalnych – jest honorowany w pociągach REGIO oraz pociągach osobowych: Arrivy RP, Kolei Śląskich, Kolei Wielkopolskich oraz Kolei Małopolskich, jak również Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (z wyjątkiem pociągów kategorii ŁKA Sprinter). Mini bilet turystyczny w cenie 39,00 zł brutto honorowany jest tylko w pociągach REGIO.

Zobacz wideo
Więcej o: