mBank podnosi opłaty. "Coraz więcej oddaje państwu i nie jest w stanie zarobić na kapitał"

mBank poinformował, że od sierpnia podnosi niektóre opłaty - zarówno dla klientów biznesowych jak i indywidualnych. Powodem wzrostu cen usług jest rosnące obciążenie banku związane z depozytami i nadzorem.
Zobacz wideo

mBank poinformował o podniesieniu niektórych opłat dla swoich klientów - donosi Bankier. Nowa tabela opłat i prowizji, która ma obowiązywać od 19 sierpnia, przewiduje m.in. wzrost opłat za wydanie karty debetowej. W przypadku eKonta standard, plus i m będzie wynosiła 7 zł. Ponadto zwolnienie z opłaty będzie można uzyskać dokonując transakcje dowolną kartą na kwotę nie mniejszą niż 350 zł. Do tej pory było to zaledwie 5 zł. 

Klienci będą też płacić więcej za wypłaty z bankomatów. Dla kwot poniżej 100 zł opłata wzrośnie z 1,3 do 2,5 zł. Powinno to zachęcić konsumentów do korzystania z usługi "wypłaty ze wszystkich bankomatów", która kosztuje 7 zł. 

Klienci biznesowi również zapłacą więcej - karta do kont Biznes i Standard będzie kosztować bezwarunkowo 5 zł. Podwyżek jest więcej.

Jak wyjaśnia "Puls Biznesu" "pierwszy raz w historii bank tłumaczy podwyżkę tym, że coraz więcej oddaje państwu i nie jest w stanie zarobić na kapitał". Wzrost cen usług mBanku ma mieć związek przede wszystkim ze zwiększonymi opłatami za depozyty i nadzór KNF

mBank podał informacje dotyczące wyników finansowych za I kwartał. Zysk netto przypadający na akcjonariuszy mBanku wyniósł 164,0 mln zł. Dochody wyniosły 1 261,4 mln zł, - były o 0,1 proc. wyższe  w porównaniu do poprzedniego kwartału. 

W wynikach widać też uzasadnienie podwyżek - koszty działalności (łącznie z amortyzacją) były w porównaniu do poprzedniego kwartału. Wyniosły 715,8 mln zł, co spowodowane było zaksięgowaniem rocznej składki na fundusz przymusowej restrukturyzacji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Więcej o:
Komentarze (113)
mBank podnosi opłaty. Droższe wypłaty z bankomatów, wyższe ceny niektórych usług
Zaloguj się
 • xiv

  Oceniono 44 razy 38

  Bankowy Fundusz Gwarancyjny czy Fundusz Ratowania SKOKów? Czy nikt nie zauważył, że funkcjonowanie SKOKów finansują klienci banków, między innymi mBanku?

 • bigmaciek

  Oceniono 30 razy 14

  Ktoś musi dać kasę żeby zapłacić prezesowi 5,1 mln zł za jego nieocenione zasługi dla firmy.

 • pierwsze_all

  Oceniono 19 razy 13

  Opłaty za depozyty??? Przy takim oprocentowaniu to oni mają tych depozytów co kot napłakał, zapewne tylko tych, co się pomylili albo zmarli. A kiedyś to był naprawdę fajny bank, pionier jeżeli chodzi o rachunki internetowe, za starego dobrego Allegro wybór nr 1. Teraz kicha totalna.

 • haslotrzy

  Oceniono 31 razy 13

  Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad rezygnacją z usług mBanku. Dzięki za pomoc w podjęciu decyzji!

 • redstag

  Oceniono 11 razy 7

  Według mnie suweren powinien płacić więcej i więcej i zawsze więcej. Przecież suwerenowi się należy!!!

 • el.pistolero

  Oceniono 6 razy 6

  Jeśli chodzi o bankomaty, to najlepiej wypłacać przy pomocy BLIKa. Wypłacasz ile chcesz, zero prowizji od mniejszych wypłat. Przynajmniej tak było do tej pory. Kartą minimum 100zł, by nie bulić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX