Commodore 64. Remake kultowego komputera trafi do sklepów jeszcze w tym roku

Commodore 64 to kultowy komputer domowy produkowany od 1982 do 1994 roku. Jest on dotychczas najlepiej sprzedającym się komputerem w historii informatyki. Jak się okazuje w grudniu tego roku będzie można kupić remake tego popularnego urządzenia.
Zobacz wideo

Commodore 64 został sprzedany na tak duża skalę m.in. dzięki dobrej strategii marketingowej. Model C64 był skierowany głównie do graczy, dzięki którym Commodore stał się najbardziej popularnym komputerem w historii.

TheC64 czyli remake kultowego komputera Commodore 64 w sprzedaży już od grudnia tego roku

Model ten posiadał wyjątkowo dobre parametry techniczne, zwłaszcza jeśli chodzi o grafikę i dźwięk. Niestety mimo wprowadzania kolejnych ulepszeń popularność Commodore’a 64 znacznie zmalała pod koniec lat 80. Według statystyk firma sprzedała od 17 do 25 milionów egzemplarzy tego komputera, co zostało uznane za oficjalny rekord Guinnessa.

Jak podaje CNN firma Retro Games w tym tygodniu ogłosiła, że pracuje nad wierną wersją komputera, która na rynek zostanie wypuszczona pod nazwą TheC64. Komputer, w porównaniu do wcześniejszej mini-repliki Commodore’a 64, będzie miał pełnowymiarową klawiaturę i klasyczny joystick z ośmioma przełącznikami umożliwiający grę w kultowe Speedball czy Cyberdyne Warrior.

 

TheC64 będzie dostępny w sprzedaży na początku grudnia tego roku. Przedsprzedaż ruszyła już w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Za komputer trzeba będzie zapłacić prawdopodobnie 199,99 dolarów. Zgodnie z deklaracją producentów na komputerze zainstalowane zostaną 64 gry z lat 80. takie jak Monty on the Run, Destroyer, California Games, Impossible Mission 1 i 2. Dodatkowo odnowiony Commodore będzie wyposażony w port USB, dzięki czemu będzie można odczytać gry nagrane na pendrive’a.

Więcej o:
Komentarze (87)
Commodore 64 powraca. Remake kultowego komputera trafi do sklepów jeszcze w tym roku
Zaloguj się
 • franek.h

  Oceniono 15 razy 11

  Po co. Bez problemu można kupić w pełni sprawne C64 za 100-200 złotych. ZX Spectrum, tak, ten kosztuje znacznie więcej.

 • adamtko

  Oceniono 6 razy 4

  Qrde, mam w rodzinnym domu C64, kaseciak i stację dyskietek. Nie był włączany ze 30 lat. Ale kusi, by spróbować włączyć.

 • pigol07

  Oceniono 9 razy 3

  trzeba reaktywować warszawy, pobiedy, moskwicze, mikrusy, syrenki, trabanty... etc... były znacznie lepsze, taka np. warszawa miała aż cztery cylindry, a dziś byle bmw, ford, vw czy fiat po 3-y! Jak kiedyś syrenka, czy wartburg... to i c64 lepszy niż dzisiejsze. czekam jeszcze na atari...

 • bamapo

  Oceniono 2 razy 2

  Gdzie magnetofon ja się pytam?

 • flyer

  Oceniono 2 razy 2

  Srommodore a nie Commodore - android z nakładką graficzną [GUI], dedykowanymi grami i być może jakimś emulatorem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX