Ceny paliw w dół o kilka groszy. Na niektórych stacjach można tankować za mniej niż 5 zł za litr

Paliwa w czerwcu tanieją i tak też było w minionym tygodniu. Średnio spadek wyniósł 4-5 groszy na litrze. Niby niewiele, ale można znaleźć stacje, na których zatankujemy za mniej niż 5 zł za litr. Jednak na głębokie spadki w całym kraju raczej nie ma co liczyć.

W minionym tygodniu średnie ceny paliw w Polsce spadły o 4-5 groszy na litrze - szacują analitycy z BM Reflex. Benzyna bezołowiowa 95 kosztuje średnio 5,16 zł/l, bezołowiowa 98 5,48 zł/l, olej napędowy 5,09 zł/l i autogaz 2,14 zł/l. Ale to są ceny średnie, tymczasem lokalnie mocno mogą się różnić.

Paliwa tanieją, ale średnia poniżej 5 zł/l raczej wystąpi

"Na niektórych stacjach ceny nie zmieniły się nawet symbolicznie, a na niektórych ceny w skali tygodnia spadły o kilkanaście groszy na litrze. Dlatego lokalnie możemy zatankować benzynę 95 czy diesla za mniej niż 5 zł/l, podczas gdy na innych stacjach ceny pozostają powyżej 5,20 zł/l" - piszą eksperci BM Reflex w swoim cotygodniowym raporcie.

Od początku czerwca wszystkie paliwa na stacjach potaniały średnio o 10-11 groszy na litrze. Nadal jednak są droższe niż przed rokiem - benzyna o 14-16 groszy, olej napędowy o 12 groszy a LPG o 2 grosze. To zgadzałoby się z danymi o inflacji które opublikował dziś GUS - a w każdym razie z ich częścią. Według Urzędu, paliwa do prywatnych środków transportu były w czerwcu o 3,1 proc. droższe niż przed rokiem (w odniesieniu do maja wzrost wyniósł 0,1 proc.).

Co nas czeka dalej? Wzrostów średnich cen raczej nie ma co się obawiać, ale i na spadek, który pociągnie krajową średnią poniżej 5 zł/litr także nie ma co liczyć. "O ile niepewny jest kierunek zmian cen ropy Brent, a w ślad za tym cen hurtowych w przyszłym tygodniu, to jeśli chodzi o poziom cen na stacjach to nie powinny one rosnąć. Czy możliwe są dalsze obniżki cen paliw? Na części stacji na pewno tak, ale nie wystarczy to, żeby średnia cena w kraju dla benzyny 95 czy diesla spadła do 5 zł/l" - piszą analitycy BM Reflex.

Więcej o:
Komentarze (20)
Ceny paliw spadły w tydzień o kilka groszy. Na niektórych stacjach można tankować za mniej niż 5 zł/l
Zaloguj się
 • Oceniono 3 razy 3

  Paliw paliw co nas ze Zdzichem Józkiem i Frankiem interesują ceny benzyny nas interesuje czy to o smaku truskawkowym w najbliższym czasie stanieje i nie o parę groszy tylko złotych??- bo cena 7,98 jest za wysoka

 • avensis77

  0

  Faktycznie, dziś tankowałem w Częstochowie po 4,96 zł. Ale właśnie wróciłem z Luksemburga, gdzie benzyna i ON są tańsze niż u nas.

 • misiur

  0

  Ale nie na stacjach wiodących producentów

 • Sara S

  0

  A wszystko inne drożeje i to o kilkadziesiąt procent drodzy wyborcą pis

 • kmwsm

  0

  Wolak i tak w to nie uwierzy. Wolak wierzy w teorie spiskowe i w to, ze w wolsce (tylko w wolsce) wszystko drozeje.

 • franiux

  Oceniono 6 razy 0

  Teraz są duże marże. Orlen nie zrezygnuje z tak wysokich marży bo trzeba opłacić nowe kibelki za 500000zł / sztuka, Panu Robertowi odpalić trochę milionów, klienci muszą zapłacić sobie za zdrapki i nagrody, pracownikom trzeba też dać więcej bo odchodzą i nie ma kto ich zastąpić. Także kliencie płać. Marża stacyjna którą Orlen teraz utrzymuje to powyżej 50gr. Do tego dochodzi drugie tyle marży hurtowej.

 • veni.vici

  Oceniono 3 razy -3

  czyżby rurociąg "Przyjaźń" po niedawnym zanieczyszczeniu znowu ruszył?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX