Jeff Bezos uczyni byłą żonę multimiliarderką. A przekaże jej tylko 4 proc. akcji Amazona

Jeff Bezos, założyciel i właściciel Amazona, największego sklepu internetowego świata, uczyni swoją byłą żonę multimiliarderką. Wystarczy do tego zaledwie 4 proc. akcji spółki. Są warte aż 38 mld dol.
Zobacz wideo

Jeff Bezos i jego była żona MacKenzie Bezos mają wkrótce podpisać sądowe dokumenty, po których najdroższy rozwód w historii stanie się faktem. Założyciel i szef firmy Amazon przekaże bowiem swojej "eks" 4 proc. akcji spółki. Ten niewielki ułamek wartości największego internetowego sklepu świata jest jednak wart aż 38 mld dol. - donosi Guardian. Poprzedni rekord był niepomiernie niższy - wolność od małżonka kosztowała bowiem zaledwie 2,5 mld dol. Tyle w 1999 roku swojemu mężowi za rozwód zapłaciła amerykańska celebrytka i aktorka Jocelyn Wildenstein. 

Wiadomo też już, co MacKenzie Bezos chce zrobić z przekazaną fortuną. Zgodnie z zapowiedziami zamierza zająć się działalnością charytatywną. Ma pod tym względem pełne wsparcie swojego męża. Kobieta, która jest pisarką, kieruje fundacją Bystander Revolution zajmującą się walką z przemocą. 

Wcześniej spekulowano, że Bezos będzie musiał podzielić swój wart 137 mld dol. na pół. Ostatecznie jednak, po rozwodzie, na koncie biznesmena pozostaną dobra warte 118 mld dol. 

Małżeństwo Bezosów i miliardowe zyski Amazona

Małżeństwo Bezosów trwało od roku 1993 i jest starsze niż Amazon. Para wychowuje czwórkę dzieci

Amazon powstał w roku 1994. Na początku sprzedawał w sieci wyłącznie książki, jednak z biegiem lat stał się ekspertem od handlu innymi produktami. Wyniki firmy są bardzo dobre - w zeszłym roku spółka osiągnęła zysk w wysokości 11,2 mld dol. Wynik jest dwa razy wyższy niż w roku poprzednim, kiedy to firma Bezosa zarobiła "jedyne" 5,6 mld dol. Z kolei przychody firmy w 2018 roku wyniosły 232 mld dol., w 2017 178 mld dol.

Więcej o: