Jeff Bezos uczyni byłą żonę multimiliarderką. A przekaże jej tylko 4 proc. akcji Amazona

Jeff Bezos, założyciel i właściciel Amazona, największego sklepu internetowego świata, uczyni swoją byłą żonę multimiliarderką. Wystarczy do tego zaledwie 4 proc. akcji spółki. Są warte aż 38 mld dol.
Zobacz wideo

Jeff Bezos i jego była żona MacKenzie Bezos mają wkrótce podpisać sądowe dokumenty, po których najdroższy rozwód w historii stanie się faktem. Założyciel i szef firmy Amazon przekaże bowiem swojej "eks" 4 proc. akcji spółki. Ten niewielki ułamek wartości największego internetowego sklepu świata jest jednak wart aż 38 mld dol. - donosi Guardian. Poprzedni rekord był niepomiernie niższy - wolność od małżonka kosztowała bowiem zaledwie 2,5 mld dol. Tyle w 1999 roku swojemu mężowi za rozwód zapłaciła amerykańska celebrytka i aktorka Jocelyn Wildenstein. 

Wiadomo też już, co MacKenzie Bezos chce zrobić z przekazaną fortuną. Zgodnie z zapowiedziami zamierza zająć się działalnością charytatywną. Ma pod tym względem pełne wsparcie swojego męża. Kobieta, która jest pisarką, kieruje fundacją Bystander Revolution zajmującą się walką z przemocą. 

Wcześniej spekulowano, że Bezos będzie musiał podzielić swój wart 137 mld dol. na pół. Ostatecznie jednak, po rozwodzie, na koncie biznesmena pozostaną dobra warte 118 mld dol. 

Małżeństwo Bezosów i miliardowe zyski Amazona

Małżeństwo Bezosów trwało od roku 1993 i jest starsze niż Amazon. Para wychowuje czwórkę dzieci

Amazon powstał w roku 1994. Na początku sprzedawał w sieci wyłącznie książki, jednak z biegiem lat stał się ekspertem od handlu innymi produktami. Wyniki firmy są bardzo dobre - w zeszłym roku spółka osiągnęła zysk w wysokości 11,2 mld dol. Wynik jest dwa razy wyższy niż w roku poprzednim, kiedy to firma Bezosa zarobiła "jedyne" 5,6 mld dol. Z kolei przychody firmy w 2018 roku wyniosły 232 mld dol., w 2017 178 mld dol.

Więcej o:
Komentarze (9)
Jeff Bezos uczyni byłą żonę multimiliarderką. A przekaże jej tylko 4 proc. akcji Amazona
Zaloguj się
 • wagadudu

  Oceniono 1 raz 1

  Krótko mówiąc - Diamentowa Wagina.

 • www.chinskibiznes.com

  Oceniono 4 razy 0

  nie "uczyni" ...............sa rownymi udzialowcami w firmie, to ona fundowala jego porjekty z gazy za jej ksiazki bestsellery

 • basia43szn

  Oceniono 6 razy 0

  Poważnie?! Taki tytuł w GW? On ją uczynił miliarderką?! Łaskawca dał... Bo ona nic nie robiła... Pomijając czworo dzieci i inne takie jak stwarzanie warunków to przecież jej wkład w zarządzanie i rozwijanie jest pomijalny... Wstyd!

 • veni.vici

  Oceniono 9 razy -1

  sporą część krwawicy wyciśniętej z pracowników a nie zapłaconej...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX