Jarosław Kaczyński odcina PiS od lobbystów. "Wydaję zakaz spotkań", "złamanie statutu partii"

Jarosław Kaczyński wydał swoim posłom całkowity zakaz spotykania się z lobbystami, jeśli tylko możliwe jest naruszenie ustawy regulującej kontakty pomiędzy parlamentarzystami a światem biznesu.
Zobacz wideo

Jarosław Kaczyński wydał zakaz spotykania się posłów Prawa i Sprawiedliwości z lobbystami. W dokumencie opublikowanym za pośrednictwem Twittera czytamy, że złamanie zalecenia szefa partii "będzie traktowane jako poważne złamanie statutu partii".

Wydaję zakaz odbywania przez parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości udziału w spotkaniach o charakterze lobbystycznym lub co do których można sformułować domniemanie, że mają taki charakter. Wyjątek stanowią spotkania, które spełniają wymogi określone w Ustawie o działalności lobbingowej w procesie stanowienia prawa

- czytamy w dokumencie podpisanym osobiście przez szefa PiS

Decyzja to najprawdopodobniej skutek porannych informacji RMF FM. Radio, jak już pisaliśmy, informowało o spotkaniu, które zorganizował wicemarszałek Ryszard Terlecki, szef komisji zdrowia. Obecny na nim był też były minister zdrowia Konstanty Radziwiłł oraz Tomasz Latos z PiS.

Czytaj też: Jarosław Kaczyński rozpoczyna kampanię od mocnej deklaracji: Podatku katastralnego nie będzie

Na spotkaniu byli obecni przedstawiciele Philip Morris Polska. W komunikacie przesłanym do mediów wyjaśnili, że spotkanie dotyczyło wyników badań naukowych poświęconym wyrobom tytoniowym.