Amazon otworzy nowe centrum logistyki w Polsce. Płaci od 20 zł/godz. brutto. Rekrutacja już ruszyła

Amazon chce uruchomić centrum logistyki na Dolnym Śląsku. Inwestycja ma powstać w Okmianach koło Bolesławca i stworzyć 1000 miejsc pracy.
Zobacz wideo

Amazon chce otworzyć nowe centrum logistyczne w ciągu 18 miesięcy. Ma mieć ponad 60 tys. metrów kwadratowych powierzchni i zatrudniać ponad 1000 osób. Firma podaje, że przyszli pracownicy będą zarabiać o 20 zł za godzinę brutto - czyli, gdyby miał być to wymiar taki jak standardowo w umowie o pracę - 8 godzin dziennie, 40 tygodniowo - mogliby liczyć na minimum 3200 zł brutto miesięcznie.

Amazon szuka 1000 pracowników

Jak zapewnia Amazon, to nie wszystko. "Nasza szybko rozwijająca się organizacja oferuje pracownikom bardzo atrakcyjny pakiet wynagrodzeń i świadczeń dodatkowych, takich jak darmowy transport do pracy i z powrotem na kilkudziesięciu trasach, prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie oraz innowacyjny program 'Postaw na Swój Rozwój'. Zapewnia on środki na edukację, oferując pokrycie kosztów kursów zawodowych do wysokości 95 proc. Kwota dofinansowania wynosi do 26 000 zł i może być wykorzystana w ciągu czterech lat" - mówi cytowana w komunikacie Marta Dworowska, dyrektor HR Amazon na region Europy Środkowo-Wschodniej.

Rekrutacja już się rozpoczęła. Firma szuka chętnych na stanowiska poziomu początkowego, menedżerów, inżynierów, specjalistów ds. zasobów ludzkich i IT.

Amazon działa w Polsce od 2014 r. Obecnie ma pięć centrów logistyki e-commerce w Poznaniu, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina oraz dwa we Wrocławiu.

Więcej o:
Komentarze (79)
Amazon otworzy nowe centrum logistyki w Polsce. Płaci od 20 zł/godz. brutto. Rekrutacja już ruszyła
Zaloguj się
 • tumaxer

  Oceniono 10 razy 8

  I znowu będzie narzekanie, że pracować trzeba.

 • jan.w2

  Oceniono 13 razy 7

  I w ten prosty sposób mają pracownika ze wszystkimi kosztami za jakieś 1400 jurków, czyli za połowę tego co np. u helmutów.

 • kotprezesa

  Oceniono 5 razy 5

  Będzie jak znalazł...
  Polcy już wracają z UK.
  Nieprawdaż, piSSowsko-kremlowskie jełopy?

 • adolfiutin11

  Oceniono 17 razy 5

  Ciekawe który polski byznesmen tyle płaci swoim pracownikom? Zwłaszcza ten ze sklepiku osiedlowego.

 • caesar_pl

  Oceniono 3 razy 3

  W Niemczech jest 35 magazynow Amazona w ktorych pracuje 20 tys ludzi.Stawka minimalna wynosi
  10,78 euro brutto co przy 165 godzinach w miesiacu daje 1780 euro bruttona klasie podatkowej dla samotnego 1270 euro.Po 2 latach pracy pensja wzrasta do 2.397 Euro brutto,inklusive weiterer Extras wie betriebliche Altersversorgung und subventionierte Kantinen.Dla samotnego netto z tej sumy to 1610 euro.
  Za to sume samotny zyje bezproblemowo,odlozy 300-500 euro miesiecznie,jesli nie przepije.

 • malepifko

  Oceniono 7 razy 3

  Polki tani robotnik jakoś im nie śmierdzi, ale polski klient chyba tak, bo dziwnym trafem próżno szukać polskiego sklepu AMAZONa. Odsyłają na niemiecki z karykaturalnie spolszczonym interfejsem.

 • marwel

  Oceniono 8 razy 2

  wszyscy się smieją ale w Polsce przeciętnie się tyle zarabia w urzędach czy innych . ja w urzędzie skarbowym na bardzo odpowiedzialnym stanowisku mam niewiele więcej, dzięki ostatnim podwyżkom. zaczynam znowu myśleć o powrocie za granicę .

 • lech13

  Oceniono 5 razy 1

  A suweren będzie narzekał, że za mało płaci, że z dużo wymaga, a w ogóle że to podły kapitalista.
  I jak takiemu dogodzić ?
  Dać 5000+ czy się stoi, czy się leży ?

 • mineteman

  Oceniono 7 razy 1

  FIY to mniej niz w Chinach. Globalizacja zbiera zniwo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX