Amazon otworzy nowe centrum logistyki w Polsce. Płaci od 20 zł/godz. brutto. Rekrutacja już ruszyła

Amazon chce uruchomić centrum logistyki na Dolnym Śląsku. Inwestycja ma powstać w Okmianach koło Bolesławca i stworzyć 1000 miejsc pracy.
Zobacz wideo

Amazon chce otworzyć nowe centrum logistyczne w ciągu 18 miesięcy. Ma mieć ponad 60 tys. metrów kwadratowych powierzchni i zatrudniać ponad 1000 osób. Firma podaje, że przyszli pracownicy będą zarabiać o 20 zł za godzinę brutto - czyli, gdyby miał być to wymiar taki jak standardowo w umowie o pracę - 8 godzin dziennie, 40 tygodniowo - mogliby liczyć na minimum 3200 zł brutto miesięcznie.

Amazon szuka 1000 pracowników

Jak zapewnia Amazon, to nie wszystko. "Nasza szybko rozwijająca się organizacja oferuje pracownikom bardzo atrakcyjny pakiet wynagrodzeń i świadczeń dodatkowych, takich jak darmowy transport do pracy i z powrotem na kilkudziesięciu trasach, prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie oraz innowacyjny program 'Postaw na Swój Rozwój'. Zapewnia on środki na edukację, oferując pokrycie kosztów kursów zawodowych do wysokości 95 proc. Kwota dofinansowania wynosi do 26 000 zł i może być wykorzystana w ciągu czterech lat" - mówi cytowana w komunikacie Marta Dworowska, dyrektor HR Amazon na region Europy Środkowo-Wschodniej.

Rekrutacja już się rozpoczęła. Firma szuka chętnych na stanowiska poziomu początkowego, menedżerów, inżynierów, specjalistów ds. zasobów ludzkich i IT.

Amazon działa w Polsce od 2014 r. Obecnie ma pięć centrów logistyki e-commerce w Poznaniu, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina oraz dwa we Wrocławiu.

Więcej o: