Biedronka chce skrócić kolejki do kas. Testuje skanery kart "Moja Biedronka"

Sieć sklepów Biedronka, należąca do spółki Jeronimo Martins Polska, rozpoczęła testy skanerów kart lojalnościowych "Moja Biedronka". Urządzenia mają zwiększyć komfort klientów i skrócić czas oczekiwania w kolejce do kasy.
Zobacz wideo

Testy skanerów kart lojalnościowych "Moja Biedronka" przeprowadzane są w czterech sklepach - w dwóch placówkach w Warszawie, jednej w Kostrzynie i jednej w Poznaniu.

Biedronka testuje nowe technologie. Oprócz skanerów kart testuje też kasy samoobsługowe

Wyniki testów pokazują, że klienci chętnie korzystają z nowego rozwiązania.

- Po trzech miesiącach od wprowadzenia tej innowacji ze skanerów korzysta ok. 80 proc. klientów. Wstępne analizy prowadzonych testów wskazują także, że czytniki skracają czas transakcji: samodzielne skanowanie kart przez klientów pozwala kasjerom zająć się skanowaniem produktów, w konsekwencji czego skracają się kolejki do kas - w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl powiedział Krzysztof Rys, kierownik sekcji infrastruktury IT w sieci Biedronka.

Sieć sklepów Biedronka wciąż nie podjęła decyzji o instalacji skanerów kart lojalnościowych "Moja Biedronka" w innych placówkach. Testy wciąż są na etapie analizy.

Biedronka testuje także kasy samoobsługowe. Zostały one zainstalowane w sześciu placówkach w Warszawie i w jednej w Gdańsku

Więcej o: