Kurs bitcoin - 07.08. Ponad 11 tysięcy dolarów za bitcoina [cena bitcoin, btc, bitcoin price]

Kurs bitcoin - środa 07.08. O godzinie 10:00 za jednego bitcoina trzeba zapłacić 11 537 dolarów. Bitcoin stracił więc nieznacznie na wartości w porównaniu do wczorajszych notowań. Przypominamy, że od lipca 2017 roku Komisja Nadzoru Finansowego i Narodowy Bank Polski ostrzegają przed inwestowaniem w kryptowaluty, w tym w bitcoina.
Zobacz wideo

Obecnie zakup jednego bitcoina to koszt 11 537 amerykańskich dolarów. Pół godziny po północy bitcoin zanotował najwyższy dobowy spadek. Średni kurs kryptowaluty w tej godzinie wyniósł 11 284 dolarów. Kryptowaluta utrzymuje się jednak na całkiem wysokim poziomie zwłaszcza w porównaniu do ostatniego tygodnia, kiedy za jednego bitcoina płacono tylko 9 915 dolarów.

Bitcoin najpopularniejszą z kryptowalut [cena bitcoin, btc, bitcoin price]

We wtorek natomiast za Bitcoina płacono nawet 12,3 tysięcy dolarów.

Według prognoza analityków kurs bitcoina powinien podtrzymać tendencję wzrostową, jednak może ona ulec nieznacznemu osłabieniu w porównaniu do ostatnich dni. W środę kurs bitcoina najprawdopodobniej utrzyma się na wysokości 11,2 lub 11 tysięcy dolarów.

KNF i NBP ostrzegają przed inwestowaniem w bitcoina

Narodowy Bank Polski i KNF od 2017 roku ostrzegają przed inwestowaniem w kryptowaluty. Według polskich instytucji finansowych posiadanie wirtualnych walut wiąże się z dużym ryzykiem. Wymienia się tutaj m.in. ryzyko utraty środków w przypadku cyberkradzieży i większe ryzyko oszustwa np. poprzez zaangażowanie swoich środków w firmy działające jako piramidy finansowe. Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega, że przez brak kontroli w krótkim czasie użytkownik może stracić dużą liczbę zgromadzonych środków.

Więcej o: