Mapy Google z funkcją Live View. Smartfon wreszcie pokaże praktyczną rzeczywistość rozszerzoną

Google wprowadza do usługi Google Maps nową funkcję - Live View. Dzięki niej smarfony wreszcie wykorzystają cały potencjał tkwiący w rzeczywistości rozszerzonej.
Zobacz wideo

Google Maps zyskują nową funkcję o nazwie Live View. Dzięki niej smartfony będą mogły w pełni wykorzystać potencjał tkwiący w rzeczywistości rozszerzonej (AR).

Jak informuje Google na swojej stronie nowa funkcja ma na celu pokazanie dodatkowej warstwy informacyjnej dotyczącej obiektów użyteczności publicznej, zabytków czy innych popularnych miejsc.

embed

Skorzystanie z nowej funkcji ma być proste i intuicyjne. Strzałki i wskazówki umieszczone na górze mapy poprowadzą użytkownika najlepszą drogą. U góry widoczny jest trójwymiary widok danego miejsca wraz z etykietami informacyjnymi, które wyraźniej pokazują kierunek poszczególnych punktów orientacyjnych, atrakcji turystycznych, ulic czy placów.

Trzymając smartfon w dłoni widzimy więc więcej niż zwykłą rzeczywistość, co jest najlepszym praktycznym zastosowaniem rzeczywistości rozszerzonej z jakim mieliśmy dotąd do czynienia.

Nowa funkcja działa w polskich miastach, w których dostępne są zdjęcia Street View, a także w wielu miastach w Europie i na świecie. 

Nowości w Google Maps

Po ostatniej aktualizacji Mapy mają nieco odświeżony interfejs graficzny, w którym szczególną uwagę przyciąga przebudowana zakładka Odkrywaj. Znajdziemy tam propozycje najbliższych restauracji, kawiarni, atrakcji oraz usług wraz z rankingiem popularności.

Czytaj też: Więcej zmian w Google Maps. Aplikaja trafia już do użytkowników

Poza tym na bazie swoich algorytmów mapy podpowiadają nam najlepsze miejsca w okolicy i grupują je w różnych kategoriach. Przykładowo możemy w ten sposób szybko znaleźć lokale serwujące jedzenie wieczorem, idealne miejsca na romantyczną randkę lub grupowe wyjście po pracy. Oczywiście odwiedzone miejsca można oceniać.

Więcej o: