Mapy Google z ważną aktualizacją już dla wszystkich. Gratka dla miłośników odkrywania atrakcji w okolicy

Zapowiadane przy okazji konferencji Google I/O 2018 nowości i zmiany w Mapach nareszcie trafiają do aplikacji dla użytkowników smartfonów z Androidem oraz iOS. Poza odświeżonym wyglądem cieszy obecność przebudowanej zakładki z rekomendacjami.

Po aktualizacji Mapy Google do najnowszej wersji oczom użytkowników ukazuje się nieco odświeżony interfejs graficzny, w którym szczególną uwagę przyciąga przebudowana zakładka Odkrywaj. Znajdziemy tam propozycje najbliższych restauracji, kawiarni, atrakcji oraz usług wraz z rankingiem popularności.

To jeszcze nie wszystko. Na bazie swoich algorytmów mapy podpowiadają nam najlepsze miejsca w okolicy i grupują je w różnych kategoriach. Przykładowo możemy w ten sposób szybko znaleźć lokale serwujące jedzenie wieczorem, idealne miejsca na romantyczną randkę lub grupowe wyjście po pracy. Oczywiście odwiedzone miejsca można oceniać.

Zaktualizowane Mapy GoogleZaktualizowane Mapy Google fot. zrzuty ekranowe

Warto też zajrzeć do dwóch pozostałych zakładek na dole ekranu. W ostatniej z nich (Transport) znajdziemy wygodne wskazówki dotyczące okolicznych przystanków różnych środków transportu oraz czas do najbliższych odjazdów. Osobiście dotychczas używałem do tego zewnętrznej aplikacji (przykładowo JakDojadę.pl).

Czytaj też: Google Chrome na Androida dostanie nową funkcję. Sam będzie pobierać ciekawe artykuły

Na razie wyłącznie dla użytkowników w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii i Japonii dodano kolejną zakładkę o nazwie For You, w której Mapy Google gromadzą jeszcze bardziej spersonalizowane rekomendacje. Bazują one na szczegółowych preferencjach użytkownika.

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o: