Mapy Google z ważną aktualizacją już dla wszystkich. Gratka dla miłośników odkrywania atrakcji w okolicy

Zapowiadane przy okazji konferencji Google I/O 2018 nowości i zmiany w Mapach nareszcie trafiają do aplikacji dla użytkowników smartfonów z Androidem oraz iOS. Poza odświeżonym wyglądem cieszy obecność przebudowanej zakładki z rekomendacjami.

Po aktualizacji Mapy Google do najnowszej wersji oczom użytkowników ukazuje się nieco odświeżony interfejs graficzny, w którym szczególną uwagę przyciąga przebudowana zakładka Odkrywaj. Znajdziemy tam propozycje najbliższych restauracji, kawiarni, atrakcji oraz usług wraz z rankingiem popularności.

To jeszcze nie wszystko. Na bazie swoich algorytmów mapy podpowiadają nam najlepsze miejsca w okolicy i grupują je w różnych kategoriach. Przykładowo możemy w ten sposób szybko znaleźć lokale serwujące jedzenie wieczorem, idealne miejsca na romantyczną randkę lub grupowe wyjście po pracy. Oczywiście odwiedzone miejsca można oceniać.

Zaktualizowane Mapy GoogleZaktualizowane Mapy Google fot. zrzuty ekranowe

Warto też zajrzeć do dwóch pozostałych zakładek na dole ekranu. W ostatniej z nich (Transport) znajdziemy wygodne wskazówki dotyczące okolicznych przystanków różnych środków transportu oraz czas do najbliższych odjazdów. Osobiście dotychczas używałem do tego zewnętrznej aplikacji (przykładowo JakDojadę.pl).

Czytaj też: Google Chrome na Androida dostanie nową funkcję. Sam będzie pobierać ciekawe artykuły

Na razie wyłącznie dla użytkowników w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii i Japonii dodano kolejną zakładkę o nazwie For You, w której Mapy Google gromadzą jeszcze bardziej spersonalizowane rekomendacje. Bazują one na szczegółowych preferencjach użytkownika.

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (7)
Mapy Google - aktualizacja. Przebudowana zakładka Odkrywaj
Zaloguj się
 • Jan Kohudy

  Oceniono 6 razy 6

  ''Przyjaciół nikt mi nie będzie wybierał,
  Wrogów poszukam sobie sam''
  Niech się zajmą poprawną lokalizacją adresów, bo są lepsze, nasze. Taka prawda.
  Podziękuję za ichnie podpowiedzi.

 • klm747

  Oceniono 5 razy 5

  Do dupy ta zmiana!
  Okno wyskakuje po każdym otwarciu mapy, zasłaniając jej częśc i nie można tego wyłączyć na stałe!

 • kaktus-2

  Oceniono 4 razy 4

  nie ma to jak wsadzić do aplikacji dodatkowe reklamy i wcisnąć głupim redaktorkom, że to tylko dla dobra użytkownika....

 • melix

  Oceniono 3 razy 3

  Hheh byłem np. w burdelu a google pisze do mnie oceń to miejsce:) a jak żona zobaczy w telefonie co za miejsce masz ocenić w którym byłeś.

 • k. c.

  Oceniono 1 raz 1

  "Fajna funkcja" - teraz dane do handlu spersonalizowanymi informacjami o użytkownikach to już w ilościach hurtowych na maxa :-) PS. na Discovery jest film (francuski) nt zbierania danych w sieci i m.in. stosowania (przed RODO, ciekawe czy coś się zmieni) przez googla prawa do zapomnienia - jak linki o tobie wykreślą z np. google.pl to i tak wszystko zostaje w google .com :-) - w sieci nic nie ginie :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX