Kurs bitcoin - 23.08. Bitcoin ledwo powyżej 10 tys dolarów [cena bitcoin, btc, bitcoin price]

Kurs bitcoin - piątek 23.08. O godzinie 11:45 za jednego bitcoina trzeba było zapłacić 10 178 dolarów. W czwartek o tej samej godzinie średni kurs tej kryptowaluty wynosił 9 995 dolarów. Mimo dość dużych wahań od piątkowego poranka obserwowany jest ponowny wzrost bitcoina względem dolara. Zgodnie z komunikatem NBP i KNF z 2017 roku inwestowanie w wirtualne waluty obarczone jest ryzykiem inwestycyjnym.
Zobacz wideo

W ciągu ostatniej doby bitcoin stopniowo umacnia się wobec amerykańskiego dolara. W piątek o godzinie 11:45 średni kurs bitcoina wynosił 10 178 dolarów. W porównaniu do pozostałych statystyk z tego tygodnia kryptowaluta utrzymuje się na raczej niskim poziomie. We wtorek za jednego bitcoina trzeba było zapłacić prawie 11 tysięcy dolarów i jest to najwyższy tygodniowy wynik tej wirtualnej waluty. Według ekonomistów do końca tego tygodnia bitcoin powinien utrzymywać się na dotychczasowym poziomie od 9 do 10 tysięcy dolarów.

Kurs bitcoin - piątek 23.08.Kurs bitcoin - piątek 23.08. fot. investing.com

Bitcoin jedną z najbardziej popularnych walut wirtualnych [cena bitcoin, btc, bitcoin price]

Jak podaje portal bithub.pl od kilku miesięcy cena tej kryptowaluty waha się w okolicach 10 tysięcy dolarów, co może wskazywać na niepewność wśród inwestorów. Mimo potencjalnego braku zaufania wobec kryptowalut, to właśnie bitcoin jest najpopularniejszą walutą wirtualną. Bitcoin przejmuje obecnie około 90 procent całkowitej wartości rynku kryptowalut. Siła bitcoina sprawia, że gorzej rozwijają się tzw. altcoiny czyli alternatywy bitcoina: Ether, Litecoin, Dogecoin. 

KNF i NBP ostrzegają przed inwestowaniem w bitcoina

Narodowy Bank Polski i Komisja Nadzoru Finansowego od lipca 2017 roku podtrzymują ostrzeżenie dotyczące inwestowania w kryptowaluty. Zgodnie z komunikatem polskich instytucji finansowych zakup wirtualnych walut obarczone jest ryzykiem inwestycyjnym. Ryzyko to dotyczy kwestii związanych z utratą środków czy ryzykiem powierzenia zasobów finansowych firmom działającym na zasadach podobnych jak piramidy finansowe.

Więcej o: