Premier Mateusz Morawiecki Człowiekiem Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy. Jest też Firma Roku

Premier Mateusz Morawiecki Człowiekiem Roku na 29. Forum Ekonomicznym w Krynicy. Wyróżnienie otrzymał za przeprowadzone reformy. 

Odbierając nagrodę mówił, że jest ona dla "wszystkich przedsiębiorców", bo im, a także pracownikom - w opinii premiera - zawdzięczamy sukces gospodarczy w tym i ubiegłym roku. 

Według Mateusza Morawieckiego, w najbliższych latach Polska będzie doganiała kraje Europy Zachodniej. Szef rządu mówił, że na Forum Ekonomicznym w Krynicy jest po raz 14. Wyraził nadzieję, że za kolejne 14 lat nasz kraj będzie mniej więcej na poziomie gospodarczego zachodnich krajów. Mówił, że Polska ma szansę na takie osiągnięcie "przy dobrych wiatrach". 

Zdaniem Morawieckiego, Polska dziś na świecie "coraz bardziej kojarzona jest" z nowoczesną produkcją. Premier dodał, że dziś nasz kraj jest między innymi największym producentem autobusów elektrycznych

Laudację dla laureata wygłosił Zygmunt Berdychowski - organizator krynickiego forum. Mówił, że Mateusz Morawiecki jest "zmorą dla neoliberałów". Z jednej strony wprowadza rozwiązania socjalne, a z drugiej - obniża podatki dla przedsiębiorców i wprowadza zerowy PIT dla młodych. 

>>> "Rząd zderzył się z polską branżą budowlaną. Mieszkanie Plus okazało się porażką". Zobacz w "Studio Biznes":

Zobacz wideo

Czytaj więcej: Mateusz Morawiecki obiecuje pieniądze emerytom. "Trzynastka" co roku "jeśli wyborcy nam zaufają"

Forum Ekonomiczne w Krynicy. Człowiek Roku i Firma Roku

Przed laty tytuł Człowieka Roku otrzymywali miedzy innymi Jarosław Kaczyński, Beata Szydło, Viktor Orban, Donald Tusk, Bronisław Komorowski czy Lech Wałęsa. 

W czasie gali Firmą Roku wybrany został PKO Bank Polski.

Więcej o: