Kursy walut 05.09 o godzinie 7. Główne waluty tanieją [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowy kursy walut w poniedziałek na godzinę 7:00. Jedno euro kosztuje dziś 4,34 zł, a dolar amerykański wyceniany jest na 3,94 zł. Za funta szwajcarskiego zapłacimy 4,00 zł, z kolei za brytyjskiego funta - 4,82 zł.
Zobacz wideo

Narodowy Bank Polski opublikował wczoraj tabele średnich kursów walut, które obowiązują do dziś. Wynika z nich, że na wartości straciły euro, dolar i frank szwajcarski, z kolei funt brytyjski nieco zdrożał.

Średni kurs walut NBP- piątek 04.09.2019 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]: 

NBP opublikuje zaktualizowane tabele średnich kursów walut między godziną 11:45 a 12:15.

Kalendarz makroekononomiczny. Dziś trzy istotne przemówienia

Na czwartek 5 września zaplanowano przemówienie wiceprezesa Europejskiego Banku Centralnego, Luisa de Guindos. W swoich przemowach często "przemyca" on wskazówki dotyczące możliwego kierunku polityki pieniężnej Unii Europejskiej, dlatego inwestorzy będą z uwagą wsłuchiwać się w jego słowa. Oprócz de Guindos, przemówi także prezes Szwajcarskiego Banku Narodowego, Thomas Jordan oraz członkini Komisji Polityki Pieniężnej (MPC) Banku Anglii, Silvany Tenreyro. Dla pozycji dolara ważna będzie publikacja danych na temat zapasu ropy naftowej, wskaźnika ISM dla usług czy zmiany pozarolniczego zatrudnienia ADP.

Więcej o: