iPhone 11 - już dziś premiera najnowszego modelu iPhone'a. Co wiemy o nowym produkcie Apple?

We wtorek w Steve Jobs Theather w Cupertino w Kalifornii odbędzie prezentacja najnowszego modelu iPhone'a. Jakich ulepszeń i ceny możemy się spodziewać?
Zobacz wideo

Nowy iPhone ma być kontynuacją poprzedniej linii smartfonów i raczej nie należy spodziewać się wielkiej technologicznej rewolucji. Według zapowiedzi mają być to solidne i nowoczesne urządzenia, które nie będą zbytnio odbiegały od ubiegłorocznej serii X. Apple powraca jednak do numeracji kolejnych telefonów cyframi arabskimi.

iPhone 11 - co może znaleźć się w nowej wersji smartfonów?

Zgodnie z pierwszymi nieoficjalnymi informacjami nowa linia iPhone'ów będzie nazywać się: 11, 11 Pro i 11 Pro Max lub Plus. Ewentualnie rozpatrywane są także nazwy 11r, co może być nawiązaniem do nazewnictwa iPadów. Nowe telefony mają być zbudowane na nowym procesorze A13, co będzie jedną z głównych nowości technologicznych przedstawionych przez Apple'a.

Największą kontrowersję wzbudza jednak moduł aparatu fotograficznego, który zbudowany jest z dwóch lub trzech obiektywów o rozdzielczości około 12 megapikseli, umieszczonych na sporej, kwadratowej wysepce. Mimo gorszej estetyki aparat ten ma robić o wiele lepsze zdjęcie w trybie nocnym, a dodatkowo możliwe będzie rozwinięcie efektu głębi ostrości czy podwójnego zoomu optycznego.

Cena nowych iPhonów - według nieoficjalnych informacji będą kosztować od 3,5 do 5,5 tys złotych

Nowe iPhone'y mają mieć przekątna wyświetlacza 6,1'' dla modelu 11; 5,8'' dla modelu XS 11 Pro oraz 6,5'' dla modelu 11 Pro Max. Najprawdopodobniej nowa seria będzie wyposażona w sporej wielkości notch - wycięcie w górnej części ekranu smartfona. iPhone 11 mają mieć także dodatkowy gigabajt pamięci operacyjnej oraz nieznacznie powiększoną pojemność baterii. Z nowości technologicznych zapowiadana jest także możliwość ładowania zwrotnego, dzięki czemu możliwe będzie m.in. ładowanie bezprzewodowych słuchawek lub Apple Watch.

Dodatkowo materiał, z którego ma być zbudowany nowy smartfon ma być bardziej wodoodporny i odporny na zniszczenia czy uderzenia. Ma jednak zabraknąć złącza USB typu C i modułu 5G. Zgodnie z zapowiedziami podstawowa wersja iPhone'a 11 ma kosztować około 3900 złotych. Z kolei model XS iPhone 11 Pro może kosztować około 5 tysięcy, a iPhone 11 Pro Max około 5500 złotych.

Więcej o:
Komentarze (39)
iPhone 11 - już dziś premiera najnowszego modelu iPhone'a. Co wiemy o nowym produkcie Apple?
Zaloguj się
 • rasta-mw

  Oceniono 16 razy 12

  Tęczowe logo przywrócili? Oj to nie telefon dla prawdziwego polaka, nasze muszą być brunatne, jak koszule, jak węgiel nasz narodowy (importowany z mozambiku)

 • to-pu

  Oceniono 8 razy 4

  Z roku na rok iPhone-y są delikatnie lepsze, dużo droższe i coraz brzydsze. To nie wydaje się dobrym przepisem na sukces, a jednak jestem dziwnie spokojny, że klientów nie zabraknie.

 • haha-to-ja

  Oceniono 2 razy 2

  skasowali artykuł z komentarzami i wstawili ten sam. Czy agnieszka wozniak starak utopiła Iphone"A od apple"A w wannie? Jeszce pół roku wierszówy i NPK tez sobie kupi.

 • cynamon_10

  Oceniono 4 razy 2

  Ciekawe jest, że od śmierci Steve Jobsa, Apple nie ma żadnych nowatorskich pomysłów, ulepsza stare i tyle. Dziś jest iPhone XI, wkrótce będzie 78, to tak jakby cały czas kręcono nowe odcinki o Rocky Balboa, teraz pewnie byłby Rocky CMLXVIII

 • siguurd

  Oceniono 10 razy 2

  "Sprawdźmy 11-ty raz na ile da się naciągnąć naiwniaków, naciąganych także na najdroższy, jedynie słuszny serwis".

 • morgan_603

  Oceniono 5 razy 1

  Mówiąc po japońsku:-ohida!

 • saves

  Oceniono 11 razy 1

  Co wiemy? Z pewnością to, że stado jełopów będzie koczować nocami pod sklepami żeby kupić niebotycznie drogi telefon.

 • SWK Margo

  0

  Co za wiadomość...nawet nie naposali czy będzie można z niego dzwonić a jeśli już to czy bez ładowarki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX