Neckermann upada. Urząd Marszałkowski sprowadził już 500 Polaków. Poza krajem nadal 2900 osób

Urząd Marszałkowski sprowadził wczoraj do Polski 500 klientów niewypłacalnego biura podróży Neckermann. Dziś do kraju wróci kolejne 200 osób.
Zobacz wideo

Urząd Marszałkowski województwa mazowieckiego wprowadził w życie procedurę, w której to on zajmuje się klientami niewypłacalnego biura podróży Neckermann Polska. Jak dotąd, urząd ściągnął do kraju 500 osób, dziś wróci kolejne 200. Byli to turyści znajdujący się na Wyspach Kanaryjskich, w Egipcie oraz Tunezji. Dzięki temu liczba turystów znajdujących się poza granicami naszego kraju zmniejszy się do 2900 osób.

Czytaj także: Thomas Cook upada. 600 tys. klientów najstarszego biura podróży na świecie trzeba sprowadzić do krajów

We wtorek informowaliśmy o tym, że niektórzy turyści byli wyrzucani z nieopłaconych hoteli. Nimi urząd też się zajął, przenosząc ich do innych hoteli. 

Początkiem końca Neckermanna był upadek biura podróży Thomas Cook

W poniedziałek, najstarsze biuro podróży na świecie Thomas Cook ogłosiło bankructwo. Firma istniała od 1841 roku i zatrudniała 21 tys. osób. Poza granicami krajów znalazło się 600 tys. klientów, w tym 150 tys. Brytyjczyków. Biuro z problemami zmagało się od kilkunastu miesięcy. 

Dowiedz się więcej: Neckermann upadł. Kupiłeś wycieczkę? Są dodatkowe opcje, jeśli płaciłeś kartą albo korzystałeś z pośrednika

Kłopoty Neckermann Polska to właśnie efekt upadłości Thomas Cook, który był właścicielem Neckermanna w Niemczech, a ten z kolei był udziałowcem polskiego oddziału. Firma ogłosiła niewypłacalność wczoraj w godzinach przedpołudniowych, ale już we wtorek odwołała wszystkie loty i zawiesiła możliwość rezerwacji. Kolejnym krokiem, który ją czeka, jest zgłoszenie wniosku o upadłość.  

Więcej o: