Neckermann upada. Urząd Marszałkowski sprowadził już 500 Polaków. Poza krajem nadal 2900 osób

Urząd Marszałkowski sprowadził wczoraj do Polski 500 klientów niewypłacalnego biura podróży Neckermann. Dziś do kraju wróci kolejne 200 osób.
Zobacz wideo

Urząd Marszałkowski województwa mazowieckiego wprowadził w życie procedurę, w której to on zajmuje się klientami niewypłacalnego biura podróży Neckermann Polska. Jak dotąd, urząd ściągnął do kraju 500 osób, dziś wróci kolejne 200. Byli to turyści znajdujący się na Wyspach Kanaryjskich, w Egipcie oraz Tunezji. Dzięki temu liczba turystów znajdujących się poza granicami naszego kraju zmniejszy się do 2900 osób.

Czytaj także: Thomas Cook upada. 600 tys. klientów najstarszego biura podróży na świecie trzeba sprowadzić do krajów

We wtorek informowaliśmy o tym, że niektórzy turyści byli wyrzucani z nieopłaconych hoteli. Nimi urząd też się zajął, przenosząc ich do innych hoteli. 

Początkiem końca Neckermanna był upadek biura podróży Thomas Cook

W poniedziałek, najstarsze biuro podróży na świecie Thomas Cook ogłosiło bankructwo. Firma istniała od 1841 roku i zatrudniała 21 tys. osób. Poza granicami krajów znalazło się 600 tys. klientów, w tym 150 tys. Brytyjczyków. Biuro z problemami zmagało się od kilkunastu miesięcy. 

Dowiedz się więcej: Neckermann upadł. Kupiłeś wycieczkę? Są dodatkowe opcje, jeśli płaciłeś kartą albo korzystałeś z pośrednika

Kłopoty Neckermann Polska to właśnie efekt upadłości Thomas Cook, który był właścicielem Neckermanna w Niemczech, a ten z kolei był udziałowcem polskiego oddziału. Firma ogłosiła niewypłacalność wczoraj w godzinach przedpołudniowych, ale już we wtorek odwołała wszystkie loty i zawiesiła możliwość rezerwacji. Kolejnym krokiem, który ją czeka, jest zgłoszenie wniosku o upadłość.  

Więcej o:
Komentarze (107)
Neckermann upada. Urząd Marszałkowski sprowadził już 500 Polaków. Poza krajem nadal 2900 osób
Zaloguj się
 • pies_fafik

  Oceniono 30 razy 26

  Haha, jak to szło?:
  Pan Prezes Maciej Nykiel w poniedziałek: "sytuacja jest stabilna"...
  Pan Prezes Maciej Nykiel we wtorek: "sytuacja jest trudna"...
  Pan Prezes Maciej Nykiel w środę: "W związku z zaistniałą sytuacją w dniu dzisiejszym zawieszamy wszelką działalność operacyjną związaną ze sprzedażą w Polsce produktów turystycznych."

  W takim tempie to Pan Prezes Maciej Nykiel w przyszły poniedziałek będzie już "Maciejem N." ;)

 • boo-boo

  Oceniono 53 razy 21

  Dramat ? Serio ?
  Dramatem to jest fakt, że moja znajoma ma nieuleczalnie chore dziecko i musi żebrać na jego rehabilitację bo państwo ma go w doopie- wszak już się urodziło i nie jest płaczącą zygotą. Ojciec dyrektor nikomu łaski nie robi i nawet bezdomni mu wypasione fury dają.

  Klienci Neckermanna- tak to jest jak się z gołą doopą jedzie gdziekolwiek i nie ma kasy na powrót bo trzeba wrócić wcześniej.

 • siwywaldi

  Oceniono 34 razy 14

  Te 700 osób, to zaledwie 4 kursy JEDNEGO B-737.
  A przecież po dwa kursy dziennie, mogły by zrobić np. samoloty będące w dyspozycji naszego kochanego rządu.
  Aj, zapomniałem, przecież jeden z tych samolotów, z woli naszego ukochanego premiera, poleciał do Lublany po sportowców... :-(

 • elzbietttta

  Oceniono 17 razy 13

  Czytając komentarze dochodzę do wniosku, że powstała druga część modlitwy Polaka z "Dnia świra".

 • nick221

  Oceniono 16 razy 12

  Po wyborach wycieczki zagraniczne będą zakazane, no chyba, że pielgrzymki, to i problem się sam rozwiąże. Ten i podobne.

 • 1stanczyk

  Oceniono 17 razy 9

  Jaki dramat?
  ht tps://sjp.pwn.pI/szukaj/dramat.html

  Wystarczy karta kredytowa albo plik studolarówek by "dramat", skutki "dramatu" zniknęły jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki.

  Dramat to jest kiedy uciekinierzy topią się w Morzu Śródziemnym, dramat to jest kiedy pali się dorobek całego życia, kiedy cyklon zrównuje z ziemia cale osady, kiedy tsunami obnażając błędy w konstrukcji elektrowni atomowej prowadzi do tragedii w której giną liczne ofiary nie wspominając już o zakażeniu środowiska itd itd . . .

  Żadna karta, żaden plik studolarówek nie przywróci ofiar dramatów.

 • onduma

  Oceniono 13 razy 7

  Dlaczego smiejecie sie z Polakow co oszczedzali aby wyjechac z dziecmi raz w roku nad cieple morze a rownoczesnie usprawiedliwiacie zachodnich przekretasow i bezwzglednych hotelarzy. To naprawde duzy problem jak ktos z dziecmi znajduje sie naraz za granica bez dachu nad glową i zarezerwowanego samolotu.

 • qulqa

  Oceniono 19 razy 7

  Puknijcie się w głowy.
  Dramat jest wtedy, jak ktoś zginie w wypadku.
  W przypadku problemów na urlopie są po prostu trudności, problemy, przeciwności losu.
  Znaj proporcje mocium panie.

 • 99dolares

  Oceniono 5 razy 5

  Rozbrajający był Min. Szynkowski z MSZ-u, który w wywiadzie telewizyjnym ze spokojem informował, że problemy ma tylko kilkunastu turystów. Większość jest 'zaopiekowana' przez rezydentów i konsulów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX