Lidl otwiera nowe centrum logistyczne. Nowe miejsca pracy i kubatura jak Pałac Kultury i Nauki

Jak donosi branżowy serwis Dla Handlu, niemiecki dyskont otworzy w najbliższym czasie największe w Polsce centrum dystrybucyjne. Zlokalizowane w Kałuszynie w powiecie mińskim centrum logistyczne ma dać 200 miejsc pracy i ma stanowić najnowocześniejszy tego typu obiekt w Europie.

Najnowsze centrum dystrybucyjne ma docelowo zaopatrywać w towary spożywcze i przemysłowe sklepy w województwach mazowieckim, lubelskim i podlaskim. Jak podaje serwis Dla Handlu, centrum logistyczne pod względem kubatury ma być zbliżone do Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Obiekt ma część dwukondygnacyjną o powierzchni ok. 28 tys. mkw oraz jednokondygnacyjną o powierzchni ok. 30 tys. mkw na potrzebę wysokiego składowania. Razem powierzchnia użytkowa obiektu to ok. 58 tys. mkw.

Będzie to największe w Polsce i najnowocześniejsze w skali Europy centrum logistyczne Lidla, w którym zatrudnienie najdzie 200 osób. Co więcej, obiekt jest w trakcie pozyskiwania certyfikatu LEED, typowego dla ekologicznych i energooszczędnych konstrukcji. Wykonawcą projektu jest firma Budimex.

Dzięki dogodnej lokalizacji, magazyn w Kałuszynie pozwoli na rozwój sieci Lidl Polska we wschodniej części kraju. Nowoczesna infrastruktura logistyczna zapewni ponad 200 nowych miejsc pracy. Obiekt z pewnością wyróżnia się nowoczesnymi i ekologicznymi rozwiązaniami. Budimex zapewnił nam wysokie standardy realizacji projektu

- podsumowała cytowana przez serwis Aleksandra Robaszkiewicz, menedżer komunikacji w Lidl Polska.

>>> Gra Warsaw wchodzi na rynek. Rozmowa z Krzysztofem Paplińskim. Sprawdź.

Zobacz wideo

Lild zwiększa zatrudnienie w Polsce

Obecnie w polskich placówkach sieci Lidl pracuje ponad 20 tys. osób. We wrześniu sieć ogłosiła, że chce zwiększyć zatrudnienie w Polsce. Niemiecka sieć poszukuje łącznie tysiąca nowych pracowników, na których złożą się zarówno sprzedawcy, pracownicy centrum logistycznego, jak menedżerowie.

Jak zapewnia sieć, pracownicy sklepów mogą liczyć na zarobki od 3100 zł brutto do 3850 zł brutto miesięcznie na start, po roku ich pensje wzrosną do 3250 - 4050 zł, a po dwóch latach do poziomu 3450 - 4350 zł brutto. Operator wózka widłowego w centrum logistycznym zarobi od 4050 zł brutto na początku do 4900 zł brutto po trzech latach. Menedżer dostanie w pierwszym roku zatrudnienia od 4400 zł do 5000 zł miesięcznie brutto, a w kolejnym roku 5000 - 5500 zł brutto. Po dwóch latach może liczyć na podwyżkę w wysokości od 6300 do 6800 zł brutto.

Więcej o: