Lidl szuka 1000 pracowników. Zarobki? Od 3100 zł brutto na start, ale niektórzy mogą dostać znacznie więcej

Sieć sklepów Lidl chce zwiększyć zatrudnienie w Polsce. Szuka pracowników - nie tylko na stanowiska sprzedawców, ale także w innych obszarach, w tym na przykład menedżerów. Łącznie chodzi o 1000 osób. Zarobić, także na najbardziej podstawowych stanowiskach, można wyraźnie więcej, niż wynosi obecna płaca minimalna.

Lidl prowadzi kampanię, która ma zachęcić do aplikowania na wakaty w firmie. W kampanii bierze udział kilkudziesięciu pracowników, wyłonionych spośród - jak podaje sieć - 500 chętnych. Reprezentują oni różne stanowiska i opowiadają swoje historie.

Lidl szuka 1000 pracowników, pokazuje zarobki

W najbliższym czasie Lidl chce zatrudnić łącznie 1000 osób (obecnie jest ich ponad 20 tysięcy). Chodzi o stanowiska we wszystkich obszarach firmy na terenie całego kraju: w sklepach, magazynach oraz w  centrali.

"Lidl Polska to stabilny i solidny pracodawca. Cenimy każdą osobę zatrudnioną w strukturach Lidl Polska, dlatego oferujemy zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, wysokie wynagrodzenie i szereg dodatkowych benefitów. Cenimy talenty i pozwalamy im się rozwijać. Oferujemy szereg szkoleń, a ścieżka rozwoju jest jasna i wspólnie ustalana. 55 proc. awansów to awanse wewnętrzne, a co warte podkreślenia 70 proc. stanowisk menedżerskich zajmują kobiety " - zachwala Aleksandra Robaszkiewicz, Communications Manager w Lidl Polska.

>>>W tym roku zrobisz jeszcze zakupy w niedziele, w Lidlu i nie tylko. W które? Sprawdź:

Zobacz wideo

Praca za ponad 3000 zł brutto, ale menedżer może dostawać nawet 6800 zł

Firma podaje, ile można u niej zarobić - kwoty różnią się w zależności od lokalizacji sklepu i tego, ile w związku z tym trzeba wydawać na życie. Pracownicy sklepów mogą liczyć miesięcznie na od 3100 zł brutto do 3850 zł brutto na start, po roku ich pensje rosną do 3250 - 4050 zł, a po dwóch do 3450 - 4350 zł brutto. Operator wózka widłowego w centrum logistycznym (Lidl ma ich w Polsce 11) dostanie od d 4050 zł brutto na początku, a po trzech latach nawet 4 900 zł brutto. Menedżer dostanie w pierwszym roku zatrudnienia od 4400 zł do 5000 zł miesięcznie brutto, w drugim 5000 - 5500 zł, a po dwóch latach od 6300 do 6800 zł brutto.

Jak to się ma do zarobków w kraju? Jak podaje GUS, w całym ubiegłym roku przeciętne wynagrodzenie w gospodarce narodowej wyniosło 4585,03 zł. Płaca minimalna obowiązująca w tym roku to 2250 zł brutto, w przyszłym ma wzrosnąć do 2600 zł - rząd przyjął już rozporządzenie w tej sprawie. Ale to nic, bo PiS w trwającej kampanii wyborczej obiecał 4000 zł płacy minimalnej w 2023 roku. To ogromny wzrost, który, według ekspertów, może uderzyć w część przedsiębiorstw. To też więcej, niż obecnie oferuje Lidl na stanowiskach sprzedawców. Chyba trudno jednak oczekiwać, że sieć zamrozi płace. Od marca tego roku wynagrodzenia w Lidlu wzrosły średnio o około 9,2 proc. w stosunku do poziomu poprzedniego roku.

Firma podkreśla też, że pensje kobiet i mężczyzn pracujących na takich samych stanowiskach i wykonujących te same zadania są na tym samym poziomie. Pracownicy Lidla mogą też liczyć na benefity - jak prywatna opieka medyczna dla wszystkich i ubezpieczenie na życie.

Lidl - i nie tylko on - od pewnego czasu szuka pracowników w bardzo aktywny sposób. Być może bierze się to z tego, że wiele firm z różnych branż ostatnio miewało problemy z zapełnieniem wakatów. To dotyczyło nie tylko handlu, ale także budowlanki czy produkcji. Jak wynika z najnowszej edycji badania Monitor Rynku Pracy Instytutu Badawczego Randstad, najczęściej pracę zmieniają kasjerzy, sprzedawcy i pracownicy obsługi klienta (było ich 38 proc., podczas ogólny odsetek badanych, którzy w ostatnim półroczu zmienili pracodawcę, wyniósł 19 proc.).

Niemiecka sieć Lidl ma w Polsce ponad 670 sklepów. Łącznie działa w 32 krajach, w których ma około 10,5 tys. placówek.

Więcej o: