Lidl szuka 1000 pracowników. Zarobki? Od 3100 zł brutto na start, ale niektórzy mogą dostać znacznie więcej

Sieć sklepów Lidl chce zwiększyć zatrudnienie w Polsce. Szuka pracowników - nie tylko na stanowiska sprzedawców, ale także w innych obszarach, w tym na przykład menedżerów. Łącznie chodzi o 1000 osób. Zarobić, także na najbardziej podstawowych stanowiskach, można wyraźnie więcej, niż wynosi obecna płaca minimalna.

Lidl prowadzi kampanię, która ma zachęcić do aplikowania na wakaty w firmie. W kampanii bierze udział kilkudziesięciu pracowników, wyłonionych spośród - jak podaje sieć - 500 chętnych. Reprezentują oni różne stanowiska i opowiadają swoje historie.

Lidl szuka 1000 pracowników, pokazuje zarobki

W najbliższym czasie Lidl chce zatrudnić łącznie 1000 osób (obecnie jest ich ponad 20 tysięcy). Chodzi o stanowiska we wszystkich obszarach firmy na terenie całego kraju: w sklepach, magazynach oraz w  centrali.

"Lidl Polska to stabilny i solidny pracodawca. Cenimy każdą osobę zatrudnioną w strukturach Lidl Polska, dlatego oferujemy zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, wysokie wynagrodzenie i szereg dodatkowych benefitów. Cenimy talenty i pozwalamy im się rozwijać. Oferujemy szereg szkoleń, a ścieżka rozwoju jest jasna i wspólnie ustalana. 55 proc. awansów to awanse wewnętrzne, a co warte podkreślenia 70 proc. stanowisk menedżerskich zajmują kobiety " - zachwala Aleksandra Robaszkiewicz, Communications Manager w Lidl Polska.

>>>W tym roku zrobisz jeszcze zakupy w niedziele, w Lidlu i nie tylko. W które? Sprawdź:

Zobacz wideo

Praca za ponad 3000 zł brutto, ale menedżer może dostawać nawet 6800 zł

Firma podaje, ile można u niej zarobić - kwoty różnią się w zależności od lokalizacji sklepu i tego, ile w związku z tym trzeba wydawać na życie. Pracownicy sklepów mogą liczyć miesięcznie na od 3100 zł brutto do 3850 zł brutto na start, po roku ich pensje rosną do 3250 - 4050 zł, a po dwóch do 3450 - 4350 zł brutto. Operator wózka widłowego w centrum logistycznym (Lidl ma ich w Polsce 11) dostanie od d 4050 zł brutto na początku, a po trzech latach nawet 4 900 zł brutto. Menedżer dostanie w pierwszym roku zatrudnienia od 4400 zł do 5000 zł miesięcznie brutto, w drugim 5000 - 5500 zł, a po dwóch latach od 6300 do 6800 zł brutto.

Jak to się ma do zarobków w kraju? Jak podaje GUS, w całym ubiegłym roku przeciętne wynagrodzenie w gospodarce narodowej wyniosło 4585,03 zł. Płaca minimalna obowiązująca w tym roku to 2250 zł brutto, w przyszłym ma wzrosnąć do 2600 zł - rząd przyjął już rozporządzenie w tej sprawie. Ale to nic, bo PiS w trwającej kampanii wyborczej obiecał 4000 zł płacy minimalnej w 2023 roku. To ogromny wzrost, który, według ekspertów, może uderzyć w część przedsiębiorstw. To też więcej, niż obecnie oferuje Lidl na stanowiskach sprzedawców. Chyba trudno jednak oczekiwać, że sieć zamrozi płace. Od marca tego roku wynagrodzenia w Lidlu wzrosły średnio o około 9,2 proc. w stosunku do poziomu poprzedniego roku.

Firma podkreśla też, że pensje kobiet i mężczyzn pracujących na takich samych stanowiskach i wykonujących te same zadania są na tym samym poziomie. Pracownicy Lidla mogą też liczyć na benefity - jak prywatna opieka medyczna dla wszystkich i ubezpieczenie na życie.

Lidl - i nie tylko on - od pewnego czasu szuka pracowników w bardzo aktywny sposób. Być może bierze się to z tego, że wiele firm z różnych branż ostatnio miewało problemy z zapełnieniem wakatów. To dotyczyło nie tylko handlu, ale także budowlanki czy produkcji. Jak wynika z najnowszej edycji badania Monitor Rynku Pracy Instytutu Badawczego Randstad, najczęściej pracę zmieniają kasjerzy, sprzedawcy i pracownicy obsługi klienta (było ich 38 proc., podczas ogólny odsetek badanych, którzy w ostatnim półroczu zmienili pracodawcę, wyniósł 19 proc.).

Niemiecka sieć Lidl ma w Polsce ponad 670 sklepów. Łącznie działa w 32 krajach, w których ma około 10,5 tys. placówek.

Więcej o:
Komentarze (70)
Lidl szuka 1000 pracowników. Zarobki? Od 3100 zł brutto na start, ale niektórzy mogą dostać znacznie więcej
Zaloguj się
 • pierwsze_all

  Oceniono 18 razy 12

  Niech się kilkudziesięciu dziennikarzy (w tym darmowi stażyści powinni być zachwyceni) z różnych miast/oddziałów "Wyborczej" skrzyknie i powysyła cv do odpowiednich Lidlów, które "chcą zatrudniać" za te parę tysiaków. I niech opiszą wrażenia: a) czy w ogóle dostali odpowiedź choćby z automatu, że aplikacja doszła b) czy zostali zaproszeni na rozmowę c) czy zaoferowano im UMOWĘ na PEŁNY ETAT i tą właśnie płacą, którą tak eksponują d) jak już zaczęli pracować (o ile zaczęli, heh) czy obowiązki są do wykonania przez normalnego człowieka podczas dniówki, czy może jednak nie.
  Opis spostrzeżeń z porównaniem wyników w zależności od miasta/regionu, a także płci i wieku kandydatów, wykształcenia, doświadczenia - to będzie materiał na kilka sporych i baaardzo ciekawych artykułów. Gazeta czegoś takiego nie przeprowadzi z obawy, aby owi dziennikarze masowo nie przenieśli się do pracy do Lidla? He, he, he...

 • kotka1910

  Oceniono 13 razy 11

  Moja sąsiadka pracuje w Lidlu i tam zatrudniają tylko na 3/4 etatu i pracuje się praktycznie na cały etat.Nikogo nie zatrudnią na cały etat.Taka jest rzeczywistość jeśli chodzi o miasto Kalisz.

 • june-of-44

  Oceniono 21 razy 11

  "Menedżer dostanie w pierwszym roku zatrudnienia od 4400 zł do 5000 zł miesięcznie brutto, w drugim 5000 - 5500 zł, a po dwóch latach od 6300 do 6800 zł brutto."
  Nie bój nie bój po roku nie przedłużą ci umowy.... standard

 • kamuimac

  Oceniono 14 razy 10

  i teraz jak to nalezy rozumieć . od 3100 znaczy że pracownik zarobi dokładnie 3100 razem ze wszystkimi bonusami jakimi mami firm. pierwsza podwyżka po 2 latach . tyle że to kłamstwo bo po 18 miesiacach pracownika sie zwalnia i bierze następnego

  Do tego umowa zazwyczaj na 3/4 etatu wieć nie 3100 tylko okolice minimalnej krajowej . a pracownik i tak nie znajdzie nigdzie pracy na 1/4 czy 1/3 etatu więc robi nadgodizny w lidlu nie płacone ekstra bo zatrudniany jest najczęsciej przez zewnętrzych kontraktorów a nie bezpośrednio przez lidla.

 • naczelnik_czerpak

  Oceniono 13 razy 7

  Jak przeżyć za 3000zl brutto w dużym mieście, a jeżeli nawet to wegetacja a nie życie.

 • kajman6

  Oceniono 8 razy 4

  3000 brutto to skandal.
  Przecież " średnia krajowa" to już niedługo 5000 PLN.
  Poważnie zaś to chociażby ta informacja udowadnia jakie są " średnie płace" w tym polskim raju.

 • ja-sio7

  Oceniono 6 razy 4

  mam nadzieję że "prawdziwy patriota, miłośnik dobrej zmiany" nie pójdzie do niemca pracować.... hehe...

 • snoopy2001

  Oceniono 3 razy 3

  Czy powyższy materiał to REKLAMA, czy materiał sponsorowany, ogłoszenie o pracę?
  Bzdura, Lidl przy prawie 700 sklepach (plus centra dystrybucyjne)szuka praktycznie w każdym 2-3 pracowników, także pisanie , ze zatrudni 1000 jest delikatnym nadużyciem. Dziś brakuje im do celu ok 1500-2000 pracowników. Ciekawe ile zapłacili GW za ta reklamę "wizerunkową"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX