Moody's obniży rating Polski? "Polityka gospodarcza PiS oraz zmiany w sądownictwie negatywne"

Moody's, jedna z najważniejszych światowych agencji ratingowych, stwierdziła, że zarówno polityka gospodarcza PiS, jak i chęć utrzymania zmian w sądownictwie są negatywne dla ratingu kredytowego Polski.
Zobacz wideo

Obecna ocena ratingowa Polski może być zagrożona po tym, jak Agencja Moody's, która bada wiarygodność finansową krajów i instytucji, skomentowała politykę gospodarczą rządu PiS.

Polityka gospodarcza PiS oraz kontynuacja obecnych obecnego kierunku zmian w systemie sądownictwa jest negatywna dla profilu kredytowego (credit negative)

- informuje PAP

Według Moody's rating Polski może być zagrożony, Ministerstwo Finansów jeszcze w piątek uspokajało

Agencja zauważa też, że w projekcie budżetu na rok 2020 nie ma zagwarantowanych pieniędzy np. na 13. emeryturę, a jest to jedna z obietnic wyborczych. Moody's odnosi się też do zmian w sądownictwie, które są źródłem kryzysu w stosunkach z UE. 

Czytaj też: PiS wykręca się z jednej z obietnic wyborczych. Dworczyk: "My tego nie mówiliśmy". Zatem przypominamy

Jeszcze 11 października, tuż przed wyborami, Ministerstwo Finansów informowało, że agencja ratingowa Moody's nie dokonała rewizji ratingu Polski oraz nie opublikowała raportu kredytowego nt. Polski. "Tym samym ocena ratingowa Polski pozostała niezmieniona na poziomie A2/P-1 odpowiednio dla długo i krótkoterminowych zobowiązań w walucie zagranicznej i krajowej z perspektywą stabilną" - podawał PAP.

Więcej o: