Kursy walut 30.10 o godz. 7. Dolar leci w dół, inne waluty również tanieją [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w środę 30 października na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,27 zł, natomiast dolar 3,84 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,87 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,94 zł
Zobacz wideo

We wtorek o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego dnia kursy dolara, franka szwajcarskiego oraz euro wzrosły nieznacznie (zmiana o ok. 0,10-0,20 proc.). Na stabilnym poziomie utrzymała się natomiast waluta brytyjska, co stanowi odwrócenie trendu jej niestabilności z ostatnich dni. Dużo ciekawszy scenariusz przyniósł za to środowy poranek. Główne waluty tanieją, najbardziej w dół spada dolar, którego kurs na godz. 7. wynosił 3,84 zł. 

Średnie kursy walut NBP - wtorek 29.10.2019 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 30 września 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Kalendarz makroekonomiczny. Co nas czeka na rynku walut?

30 października będzie dość intensywnym dniem na rynku walutowym, przede wszystkim jeżeli chodzi o dolara. Na cenę waluty amerykańskiej wpłynąć może kilka wydarzeń. Na pierwszy plan rzucają się publikacja danych dot. zapasów ropy naftowej oraz kwartalnego PKB Stanów Zjednoczonych, które według prognoz będzie nieznacznie niższe. Na godz. 19:00 zaplanowano również przemówienie FOMC oraz decyzję ws. stóp procentowych. 

Na kurs funta wpłynąć może publikacja Wskaźnika Ubóstwa Społecznego (HPI) wg Nationwide, cena euro zmienić się może natomiast po prezentacji danych dot. bezrobocia w Niemczech. 

Więcej o: