Poczta Polska rusza z programem 800 plus. 80 tysięcy pracowników dostanie po 800 złotych

Poczta Polska wypłaci 80 tysiącom pracowników jednorazowe dodatki w wysokości 800 zł brutto. Porozumienie w tej sprawie podpisała część związków zawodowych.
Zobacz wideo

Pracownicy Poczty Polskiej otrzymają 800 zł brutto w dwóch częsciach: 400 zł w listopadzie (wypłada do 10 listopada br.) oraz 400 zł w grudniu (wypłata do 10 grudnia br.).

Zadecydowaliśmy, że uruchamiamy wypłaty jednorazowe dla pracowników. W okresie wzmożonych wydatków przedświątecznych te 800 zł brutto będzie zauważalnym dodatkiem do wynagrodzenia zasadniczego. Oczywiście, chcielibyśmy, aby te wypłaty były jeszcze wyższe, ale jesteśmy spółką, która sama zarabia na siebie i musimy przestrzegać dyscypliny finansowej

- powiedział prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski.

Sypniewski zaznaczył, że dodatkowe wypłaty to dla spółki koszt w wysokości blisko 74 mln złotych. "Na przeznaczenie takiej kwoty dla pracowników pozwala nam aktualna sytuacja finansowa firmy".

Poczta Polska chce być jak Żabka i Orlen?

Największy polski pracodawca, który zatrudnia 80 tysięcy osób, już od dłuższego czasu szuka sposobu na poprawę stwojej sytuacji finansowej. Jednym z pomysłów jest rozszerzenie usług świadczonych przez placówki Poczty Polskiej o usługi gastronomiczne.

Wyobrażam sobie taki kącik kawowy na poczcie. Być może znajdziemy dla niego jakąś fajną nazwę, nawiązującą do 460-letniej historii Poczty Polskiej, która jest przebogata. (...) powinno być też coś do kawy

- mówi w lipcu Grzegorz Kurdziel, wiceprezes Poczty Polskiej ds. sprzedaży.

Oprócz tego spółka stara się nawiązać walkę  jednym ze swoich największych konkurentów, firmą InPost. Do końca roku Poczta Polska chce postawić 200 automatów paczkowych -  połowa stanie w placówkach pocztowych, a połowa w sklepach Biedronki. Pierwsze z nich działają już od lipca.

Więcej o: