Poczta Polska rusza z programem 800 plus. 80 tysięcy pracowników dostanie po 800 złotych

Poczta Polska wypłaci 80 tysiącom pracowników jednorazowe dodatki w wysokości 800 zł brutto. Porozumienie w tej sprawie podpisała część związków zawodowych.
Zobacz wideo

Pracownicy Poczty Polskiej otrzymają 800 zł brutto w dwóch częsciach: 400 zł w listopadzie (wypłada do 10 listopada br.) oraz 400 zł w grudniu (wypłata do 10 grudnia br.).

Zadecydowaliśmy, że uruchamiamy wypłaty jednorazowe dla pracowników. W okresie wzmożonych wydatków przedświątecznych te 800 zł brutto będzie zauważalnym dodatkiem do wynagrodzenia zasadniczego. Oczywiście, chcielibyśmy, aby te wypłaty były jeszcze wyższe, ale jesteśmy spółką, która sama zarabia na siebie i musimy przestrzegać dyscypliny finansowej

- powiedział prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski.

Sypniewski zaznaczył, że dodatkowe wypłaty to dla spółki koszt w wysokości blisko 74 mln złotych. "Na przeznaczenie takiej kwoty dla pracowników pozwala nam aktualna sytuacja finansowa firmy".

Poczta Polska chce być jak Żabka i Orlen?

Największy polski pracodawca, który zatrudnia 80 tysięcy osób, już od dłuższego czasu szuka sposobu na poprawę stwojej sytuacji finansowej. Jednym z pomysłów jest rozszerzenie usług świadczonych przez placówki Poczty Polskiej o usługi gastronomiczne.

Wyobrażam sobie taki kącik kawowy na poczcie. Być może znajdziemy dla niego jakąś fajną nazwę, nawiązującą do 460-letniej historii Poczty Polskiej, która jest przebogata. (...) powinno być też coś do kawy

- mówi w lipcu Grzegorz Kurdziel, wiceprezes Poczty Polskiej ds. sprzedaży.

Oprócz tego spółka stara się nawiązać walkę  jednym ze swoich największych konkurentów, firmą InPost. Do końca roku Poczta Polska chce postawić 200 automatów paczkowych -  połowa stanie w placówkach pocztowych, a połowa w sklepach Biedronki. Pierwsze z nich działają już od lipca.

Więcej o:
Komentarze (9)
Poczta Polska rusza z programem 800 plus. 80 tysięcy pracowników dostanie po 800 złotych
Zaloguj się
 • 174pit

  Oceniono 10 razy 10

  "80 tysięcy pracowników dostanie po 800 złotych".
  A przy okazji, po cichu 800 pracowników rodem z dobrej zmiany dostanie po 80 tysięcy.
  I wszyscy będą zadowoleni.

 • czechy11

  Oceniono 7 razy 7

  Pensje nie h ludziom dadzą uczciwe a nie 800 zł zapomogi.

 • loki_fraud

  Oceniono 4 razy 4

  Może niech świętojebliwa poczta polska poszuka moich dwóch zaginionych (w ciągu jednego miesiąca) przesyłek, a potem to sobie wynagrodzi. Póki co ta instytucja zatrzymała się w głębokiej komunie, kiedy to moja babcia trzymała kciuki, żeby paczka z kuchennymi ściereczkami dotarła nietknięta do adresata.

 • misiaszm

  Oceniono 3 razy 3

  Przykro mi poczta jest jak zakład produkcji bryczek na początku XXw. skazany na wymarcie. Paczkomaty drony samochody autonomiczne + poczta elektroniczna zmiotą was w 10 lat. Kto się nie rozwija ten ginie. Chcieliście wyd...ma..ć Brzoskę a to Brzoska wydy....ma..ł was.

 • hamsterx

  Oceniono 3 razy 3

  Ile wzrosną i tak już niekonkurencyjny opłaty za usługi?

 • komorka25

  Oceniono 2 razy 2

  Pan Kurdziel raczej niech pomyśli nad tym, żeby kolejki do jedynego czynnego okienka zlikwidować, np. zatrudniając i przyzwoicie opłacając ludzi do obsługi dwóch pozostałych, a nie o kawie.

 • olywerus

  Oceniono 6 razy 2

  i zatrudni dodatkowo 800 osób na stanowiska kierownicze
  2 kierowników nierobów na poczcie teraz będzie?

 • mikrobyznesmen

  Oceniono 1 raz 1

  === Jednym z pomysłów jest rozszerzenie usług świadczonych przez placówki Poczty Polskiej o usługi gastronomiczne. ===

  W każdym urzędzie pocztowym bufecik, a w nim ciasta siostry Marii, desery siostry Marii, tanie obiady siostry Marii, zupy siostry Marii, mięsa siostry Marii, potrawy staropolskie siostry Marii... I wino mszalne proboszcza do kompletu, żeby klienci oczekujący w kolejkach mogli się urżnąć z rozpaczy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX