Miliarder chce wygrać z Donaldem Trumpem. Michael Bloomberg wystartuje w wyścigu o prezydenturę

Nowojorski biznesmen Michael Bloomberg zamierza walczyć o prezydenturę Stanów Zjednoczonych. Były burmistrz Nowego Jorku zarejestrował swoją kandydaturę w prawyborach Partii Demokratycznej dla stanu Alabama.

Michael Bloomberg nie deklarował wcześniej publicznie, że zamierza wziąć udział w wyborczym wyścigu. Jego nazwisko znalazło się wśród 17 kandydatów na liście opublikowanej w Internecie przez oddział Partii Demokratycznej, działający w stanie Alabama. Dokument zamieszczono na kilka godzin przed formalnym zakończeniem przyjmowania zgłoszeń.

>>>Joe Biden o Trumpie: "Myśli, że ma nieograniczoną władzę"

Zobacz wideo

Michael Bloomberg. Miliarder w wyścigu o fotel prezydenta

Michael Bloomberg ma 77 lat. Magazyn Forbes wyicza jego majątek na 52,4 miliardy dolarów. To oznacza, że miliarder jest w stanie sam sfinansować kampanię prezydencką. Michael Bloomberg bogactwo uzyskał dzięki założonemu przez siebie przedsiębiorstwu Bloomberg, które zajmuje się dostarczeniem informacji finansowych za pomocą systemów komputerowych dla podmiotów biznesowych z Wall Street. W latach 2002-2013 był burmistrzem Nowego Jorku. Do 2001 roku należał do Partii Demokratycznej, w latach 2001-2007 do Partii Republikańskiej. W kolejnych latach działał jako polityk niezależny, a w 2018 roku ponownie wstąpił do Partii Demokratycznej.

Wybory w Stanach Zjednoczonych odbędą się 3 listopada 2020 roku. O reelekcję zamierza w nich walczyć prezydent Donald Trump.

Więcej o: