Koniec kolejek do Paczkomatu. Paczkę odbierzesz bez wpisywania numeru telefonu i kodu

InPost udostępnił rozwiązanie pozwalające na zarządzanie Paczkomatem i skrytką z poziomu aplikacji, podała spółka. Oznacza to, że przy jednym Paczkomacie przesyłki będzie mogło odbierać wiele osób na raz. InPost zapowiada, że niedługo umożliwi też nadawanie przesyłek za pomocą aplikacji zainstalowanej w smartfonie.
Zobacz wideo
Odbiór przesyłek w Paczkomacie trwa zazwyczaj kilkadziesiąt sekund. Jednak zdecydowaliśmy się ten proces jeszcze przyspieszyć i wdrożyć strategię Go Mobile! Od teraz, podchodząc do Paczkomatu, możemy wybrać aplikację InPost i - w biegu - otworzyć swoją skrytkę, tak aby operacja ograniczyła się wyłącznie do wyjęcia przesyłki z urządzenia

- powiedział prezes InPostu Rafał Brzoska. Jak dodaje, wprowadzona nowa wersja aplikacji mobilnej staje się centrum zarządzania przesyłkami i pozwoli na otwieranie Paczkomatu bez żadnych dodatkowych kodów. "To najbardziej rewolucyjna zmiana w zarządzaniu przesyłkami od czasu postawienia pierwszego Paczkomatu w 2009 roku"- mówi Brzoska.

Nadawanie paczek poprzez aplikację już niebawem

Wkrótce aplikacja InPostu ma umożliwić także szybkie nadawanie przesyłek. Docelowo za pomocą aplikacji, będzie można dokonać każdej operacji związanej z obsługą przesyłek.

Gdy inni otwierają nowe, kosztowne oddziały stacjonarne, my przenosimy wszystkie aktywności do mobilnej aplikacji - co pozwala nam sukcesywnie powiększać przewagę technologiczną. Naszym zdaniem, to technologia jest logistyką jutra

- dodał Brzoska.

Czytaj też: Rewolucja w InPost. "Wstrzymujemy SMS-y związane ze statusem przesyłki"

Więcej o: