Przez jeden dzień w Biedronce zrobimy zakupy bez VAT. Ale tylko w Warszawie

W warszawskich sklepach sieci Biedronka zrobimy zakupy bez VAT. To "prezent" z okazji otwarcia najnowoczesniejszego marketu w stolicy. Trzeba się jednak śpieszyć, bo akcja trwa tylko jeden dzień.

We wtorek 26 listopada w Warszawie przy ulicy Modlińskiej Biedronka otworzyła swój najnowocześniejszy sklep. To obiekt "eksperymentalny", który stawia na ekologię i nowoczesne rozwiązania. Z tej okazji sieć postanowiła przecenić towary o wartość podatku VAT.

Biedronka bez VAT przez jeden dzień

Podczas prezentacji najnowocześniejszej Biedronki, przedstawiciele sieci ogłosili, że dziś (26.11.2019) przez cały dzień klienci będą mogli zrobić zakupy "bez VAT". Wszystkie towary będą więc tańsze o wartość podatku VAT obowiązującego dla danego produktu, czyli 5, 8 lub 23 proc.

W niektórych przypadkach obniżka może być więc znaczna. Warto jednak wspomnieć, że ze względu na osobne przepisy prawne, z promocji wyłączone są towary takie jak alkohol, papierosy czy produkty żywienia początkowego.

Biedronka otwiera 'najświeższy' sklep w Polsce. Jest bardzo nowocześnie i proekologicznieBiedronka otwiera 'najświeższy' sklep w Polsce. Jest bardzo nowocześnie i proekologicznie fot. Bartłomiej Pawlak

Promocja będzie obowiązywać we wszystkich sklepach Biedronka na terenie całej Warszawy aż do zamknięcia sklepów. W tym również w nowo otwartej placówce.

Biedronka otworzyła nowatorski sklep

Najnowocześniejsza Biedronka to mały eksperyment popularnej w Polsce sieci dyskontów. Obiekt został wyposażony w nowoczesne i ekologiczne rozwiązania. Zadbano w nim o odnawialne źródła energii, wyposażono w liczne ekrany zastępujące plakaty reklamowe i zrezygnowano z torebek plastikowych na rzecz papierowych.

Nie zabrakło również Wi-Fi dla klientów czy ładowarek dla samochód elektrycznych. Parking oświetlono lampami, które same produkują energię, a 1/5 prądu potrzebnego do zasilenia sklepu pochodzi z paneli fotowoltaicznych zainstalowanych na dachu. Całość możecie zobaczyć na poniższym filmie z drona:

Zobacz wideo

Sklep otwarto dla wszystkich dziś rano, ale my odwiedziliśmy go dzień wcześniej. Naszą relację możecie zobaczyć w TYM miejscu.