PGNiG będzie miał nowego szefa? RMF FM: faworytem wśród chętnych jest Jerzy Kwieciński

Jak ustaliło radio RMF FM, dotychczasowy prezes PGNiG, Piotr Woźniak, ma pożegnać się ze stanowiskiem. Na jego miejsce jest kilku chętnych, choć najbardziej prawdopodobnym wyborem wydaje się Jerzy Kwieciński, do niedawna minister finansów.

Jak donosi RMF FM, rozpisany wcześniej konkurs na nowy zarząd PGNiG został dziś anulowany. "Gazeta Wyborcza" sugeruje, że stało się to w związku z przejęciem kontroli na spółkami Skarbu Państwa przez ministra aktywów państwowych, Jacka Sasina. Wkrótce ma pojawić się nowy. Obecnie piastujący stanowisko Piotr Woźniak najpewniej wolałby pozostać szefem PGNiG, ale na jego miejsce ma już być kilku chętnych, m.in. Jerzy Kwieciński, który do niedawna pełnił funkcję szefa resortu finansów, a wcześniej - ministra rozwoju.

>>> Co z Banasiem? Bortniczuk: Nie słyszałem, żeby ktokolwiek twierdził, że trzeba go bronić za wszelką cenę

Zobacz wideo

W rozmowie z mediami Kwieciński nie zaprzecza doniesieniom o ewentualnym kandydowaniu na kolejnego szefa największej polskiej spółki gazowej.

Kadencja nowego, jeszcze nie wybranego, zarządu firmy oficjalnie rozpoczyna się 1 stycznia 2020 r. Skarb Państwa ma ponad 71 proc. akcji gazowego giganta. 

Więcej o: