Londyn. Powstanie pierwsza zeroemisyjna ulica. Większość samochodów nie będzie mogła po niej jeździć

Londyn coraz mocniej zamierza walczyć z zanieczyszczeniem powietrza. Przez 18 miesięcy częściowo zamknięta będzie jedna z ulic w centrum miasta.

Jak podaje "The Guardian", samochody poruszające się na napęd benzynowy i diesel nie będą mogły jeździć po Beech Street przez najbliższe 18 miesięcy. W tym czasie na bieżąco monitorowana będzie jakość powietrza. 

Zobacz wideo

Zeroemisyjna ulica w centrum Londynu. "Walka o klimat wymaga radykalnych działań"

Za wprowadzenie przełomowego rozwiązania odpowiadają City of London Corporation oraz Transport for London, czyli lokalne instytucje miejskie. Celem eksperymentu jest sprawdzenie, jak będzie wyglądać jakość powietrza na ulicy znajdującej się w centrum miasta. Zakaz nie będzie obowiązywać pojazdów ratunkowych, śmieciarek oraz dostawców. Auta jeżdżące na benzynę bądź diesel będą przekierowywane w inne miejsce. Eksperyment jest o tyle ważny i przełomowy, że z ruchu wyłączona zostanie ulicy znajdująca się w ścisły centrum Londynu

Drastyczne zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza wymaga radykalnych działań. Plany, takie jak ten, pozwolą na wyeliminować toksyny z naszych ulic.

- powiedział Jeremy Simons, przewodniczący ds. środowiska w Radzie Miasta. 

Wielka Brytania ma problem z zanieczyszczeniem powietrza, a eksperci wzywają do zmian. Jak podawał ostatnio "Independent", oddychanie powietrzem w niektórych obszarach Londynu, jest jak palenie 150 papierosów rocznie. Z tego też powodu władze miejskie decydują się na tak radykalnie brzmiące rozwiązanie. 

Beech Street będzie pierwszą zeroemisyjną ulicą w LondynieBeech Street będzie pierwszą zeroemisyjną ulicą w Londynie Google Street Views

Więcej o:
Komentarze (7)
Londyn. Powstanie pierwsza zeroemisyjna ulica. Większość samochodów nie będzie mogła po niej jeździć
Zaloguj się
 • sztucznypolak

  Oceniono 3 razy 3

  Jak pokazuje zdjecie (to drugie) oraz Google Maps, ta ulica w wiekszosci przebiega w tunelu. Ale sa tam rowniez chodniki dla poeszych i pasy dla rowerow.
  Zatem nic dziwnego, ze jakosc powietrza jest marna.

 • stop.polonizacji.europy

  Oceniono 2 razy 2

  Nieważne, czy ulica jest zeroemisyjna, ważne, żeby była katolicka.

 • lubat

  Oceniono 1 raz -1

  Minimaliści są ci Londyńczycy. Tylko jedna ulica? Trzeba zakazać ruchu samochodów w całym Londynie, to dopiero będą efekty.

 • drdr2

  Oceniono 1 raz -1

  A dlaczego dostawców? Np DPD w centrum Londynu jeździ elektrycznymi

 • k1harper

  Oceniono 2 razy -2

  zwykle "stworzona" bedzie.....idzie nowe w GIEWU

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX