Świąteczny prezent od GDDKiA. Kolejny odcinek trasy ekspresowej S7 zostanie otwarty już dzisiaj

GDDKiA poinformowało, że już dzisiaj zostanie otwarty 8-kilometrowy odcinek trasy S7. Na święta będzie można już jechać głównym ciągiem obwodnicy Skarżyska-Kamiennej.
Zobacz wideo

Jak podaje GDDKiA, 18 grudnia otwarty będzie główny ciąg obwodnicy Skarżyska-Kamiennej, który jest fragmentem trasy S7. Zakończenie prac na fragmencie S7 od granicy województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego do Skarżyska-Kamiennej przewidziano na maj 2020 roku, ale część trasy jest już gotowa. Zdecydowano się  więc dopuścić ją do użytkowania w okresie największego ruchu na drogach. Obwodnica wydajnie usprawni ruch przed świętami i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa oraz komfortu życia mieszkańców miasta.

Odcinek o długości 7,6 km i węzeł Skarżysko-Kamienna to dwujezdniowa droga, otwierana na niemal pięć miesięcy przed terminem kontraktowym. Mieszkańcy miasta i okolicznym miejscowości na trasę będą mogli wjechać na nowym węźle Skarżysko-Kamienna Zachód. Zostanie możliwość skomunikowania poprzez istniejący węzeł Skarżysko-Kamienna, który zmieni nazwę na Skarżysko-Kamienna Południe.

Obwodnica Skarżyska-Kamiennej wydłuża trasę S7 do 200 km

Dzięki oddaniu do użytku obwodnicy Skarżyska-Kamiennej, cały odcinek trasy S7 pozwalać będzie na podróż od granicy województw małopolskiego i świętokrzyskiego w stronę Warszawy - prawie 200 km nowej, komfortowej drogi. Tym samym na terenie województwa świętokrzyskiego trasa S7 będzie już w całości drogą ekspresową

Inwestycja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Całkowita wartość projektu to blisko 344,4 mln złotych, wartość dofinansowania Programu Infrastruktura i Środowisko to około 156,9 mln złotych

Więcej o: