Świąteczny prezent od GDDKiA. Kolejny odcinek trasy ekspresowej S7 zostanie otwarty już dzisiaj

GDDKiA poinformowało, że już dzisiaj zostanie otwarty 8-kilometrowy odcinek trasy S7. Na święta będzie można już jechać głównym ciągiem obwodnicy Skarżyska-Kamiennej.
Zobacz wideo

Jak podaje GDDKiA, 18 grudnia otwarty będzie główny ciąg obwodnicy Skarżyska-Kamiennej, który jest fragmentem trasy S7. Zakończenie prac na fragmencie S7 od granicy województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego do Skarżyska-Kamiennej przewidziano na maj 2020 roku, ale część trasy jest już gotowa. Zdecydowano się  więc dopuścić ją do użytkowania w okresie największego ruchu na drogach. Obwodnica wydajnie usprawni ruch przed świętami i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa oraz komfortu życia mieszkańców miasta.

Odcinek o długości 7,6 km i węzeł Skarżysko-Kamienna to dwujezdniowa droga, otwierana na niemal pięć miesięcy przed terminem kontraktowym. Mieszkańcy miasta i okolicznym miejscowości na trasę będą mogli wjechać na nowym węźle Skarżysko-Kamienna Zachód. Zostanie możliwość skomunikowania poprzez istniejący węzeł Skarżysko-Kamienna, który zmieni nazwę na Skarżysko-Kamienna Południe.

Obwodnica Skarżyska-Kamiennej wydłuża trasę S7 do 200 km

Dzięki oddaniu do użytku obwodnicy Skarżyska-Kamiennej, cały odcinek trasy S7 pozwalać będzie na podróż od granicy województw małopolskiego i świętokrzyskiego w stronę Warszawy - prawie 200 km nowej, komfortowej drogi. Tym samym na terenie województwa świętokrzyskiego trasa S7 będzie już w całości drogą ekspresową. 

Inwestycja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Całkowita wartość projektu to blisko 344,4 mln złotych, wartość dofinansowania Programu Infrastruktura i Środowisko to około 156,9 mln złotych

Więcej o:
Komentarze (26)
Świąteczny prezent od GDDKiA. 8-kilometrowy odcinek trasy ekspresowej S7 otwarty już dzisiaj
Zaloguj się
 • keram2225

  Oceniono 12 razy 8

  a co S7 z Warszawy na północ? Szanowna redakcja GW jakoś rzadko o tym pisze, a jest to JEDYNA brakująca wylotówka z Warszawy.
  I nie piszcie, że trasa budzi kontrowersje - to nie żadne kontrowersje tylko zwykłe świństwo, że kilka ważnych osób które pobudowały się blisko planowanej - od 40 lat (!) - trasy skutecznie blokuje jej budowę

 • susceptant

  Oceniono 5 razy 5

  Z całym szacunkiem - ale to chyba bardziej prezent od wykonawcy kontraktu niż GDDKiA...

 • feelek

  0

  Pls. nie przypisujcie sukcesu w budowie tych dróg tej czy innej rządzącej partii.
  Żadna z nich nie dała tu ciała, więc IMHO to rzadki przykład jak rywalizacja może dawać (bo daje) pozytywne efekty: PO - 2400 km (oklaski), PiS - 800 km [też oklaski, choć trochę cichsze, głośniejsze będą (?) w 2022].
  A w sumie przypisywać sukces to ... UE: 75% kosztów jest z...

 • piotr.ryka

  Oceniono 2 razy 0

  Wojna skończyła się 75 lat temu i już prawie nikt jej nie pamięta. Komunizm upadł (ale wstał) 30 lat temu. A drogi między Krakowem a Warszawą - dwoma największymi polskimi miastami - ciągle nie ma. Przypadek? Akurat...

 • qwardian

  Oceniono 1 raz -1

  Jechałem trasą na Kielce miesiąc temu i robota tam trwała. Dobra wiadomość na święta..

 • lkolesio

  Oceniono 9 razy -1

  Ciekawe ,czy zostaną zaproszeni ci ,dzięki którym w ogóle to zostało rozpoczęte a pis nie zdążył wprowadzić swojej demolki.

 • f1909

  Oceniono 12 razy -4

  Jak to jest że za rządów PIS budowa dróg idzie jak po maśle a za Tuska afera goniła aferę ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX