Biedronka, Lidl, Carrefour. Do której są otwarte sklepy 23 i 24 grudnia?

W okresie święteczno-noworocznym sklepy są otwarte w godzinach niestandardowych. Informujemy, w których godzinach 23 i 24 grudnia będziemy mogli zrobić zakupy w takich sklepach jak Biedronka, Lidl i Carrefour.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i rodzinny czas. Należy jednak pamiętać, że święta wiążą się również z tak prozaicznymi czynnościami jak przygotowanie potraw na kolacje wigilijną. Jako że do stołów zasiądziemy za niewiele ponad dobę, informujemy, w których godzinach są otwarte sklepy 23 oraz 24 grudnia.

Zobacz wideo

Zakupy 23 i 24 grudnia. W których godzinach sklepy są otwarte?

Godziny otwarcia sklepów 24 grudnia (Wigilia) są prawnie unormowanie. W ramach przepisów o zakazie handlu w niedziele, pojawił się również zapis, że sklepy mogą być otwarte jedynie po godz. 14:00. Z tego powodu największe dyskonty są jedynie otwarte do wczesnych godzin popołudniowych. W związku z tym ograniczeniem, a także wolnymi od handlu 25 i 26 grudnia niektóre sklepy decydowały się w poprzednich latach na przedłużenie godzin pracy 23 grudnia. W tym roku na taki ruch zdecydowała się chociażby Biedronka. Niektóre sklepy tej sieci będą otwarte do godz. 23., Lidl oraz Carrefour będą natomiast czynne w standardowych godzinach. 

Biedronka. Godziny otwarcia sklepów:

  • 23 grudnia - co najmniej do godziny 22:00 (część placówek ma być otwarta do 23:00)
  • 24 grudnia - sklepy będą czynne do godziny 13:00

Lidl. Godziny otwarcia sklepów:

  • 23 grudnia - w standardowych godzinach (w większości do 22:00)
  • 24 grudnia - sklepy będą czynne do 12:30

Carrefour. Godziny otwarcia sklepów:

  • 23 grudnia - w standardowych godzinach
  • 24 grudnia - sklepy będą czynne do 13:00

Przypominamy, że w niedzielę 29 grudnia sklepy będą otwarte. Ponadto, w 31 grudnia (Sylwester) zakupy w wyżej wymienionych sieciach będzie można zrobić do godz. 18-19. 

Więcej o: